10 maja 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc 2/3 lutego 2021. Niebezpieczna gołoledź, opady śniegu oraz lekki mróz w Polsce

W nocy z wtorku na środę Polska pozostanie w rozległym obszarze obniżonego ciśnienia. Wystąpi podział na chłodniejszą północ i cieplejsze południe. Przez nasz kraj przechodzić ma front ciepły związany z niżem znad Wysp Brytyjskich.

Sytuacja synoptyczna na dzień 3.02.2021, 00 UTC

Nadchodząca noc przyniesie zachmurzenie duże i całkowite na przeważającym obszarze Polski. Największe szanse na przejaśnienia będą na południu kraju. W całym kraju spodziewamy się opadów deszczu, deszczu marznącego, a gdzieniegdzie także śniegu, szczególnie w północnej części Polski. Na drogach może być niebezpiecznie ślisko.

Prognoza zachmurzenia, prawdopodobnego obszaru opadów marznących (kolor czerwony), niebieskim znaczony jest śnieg, a zielonym deszcz, natomiast pomarańczowym deszcz ze śniegiem według szwajcarskiego modelu numerycznego.

zachmurzenie i opady
zachmurzenie i opady 2
zachmurzenie i opady 3
zachmurzenie i opady 4

Podczas nadchodzącej mróz wystąpi w północnej i północno-wschodniej części kraju. Termometry na tym obszarze pokażą przeważnie od -5°C do 0°C. W centrum od 0°C do 1°C. Na zachodzie od 1°C do 3°C. Najcieplej będzie na Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku od 1°C do 5°C. Szczególnie wysokie wartości na termometrach wystąpią w obszarze oddziaływania wiatru fenowego.

temperatura minimalna

Wiatr będzie wiać na ogół z południa i południowego-zachodu. Najsilniejszy będzie w górach i na obszarach podgórskich, gdzie porywy wiatru fenowego mogą przekroczyć 80 km/h. W północnej części Polski na ogół ze wschodu, południowego. Słaby i umiarkowany. Ciśnienie atmosferyczne będzie powoli spadać.

wiatr w Polsce