Pogoda na noc 21/22 stycznia. Lokalne mgły. Silny wiatr w Polsce

Polska z każdą godziną mocniej dostaje się po wpływ ośrodka niskiego ciśnienia. W drugiej części nocy nad kraj nadciągnie front atmosferyczny przynosząc opady.

Niż nad Europą

Widoczny na wschód od Wysp Brytyjskich niż baryczny to bardzo głęboki układ niskiego ciśnienia. Przynosi on od kilkudziesięciu godzin silną wichurę w znacznej części kontynentu. Również w Polsce niż ten przynosi silniejsze porywy wiatru. Najmocniej w nocy wiało będzie na południu i zachodzie kraju. W górach nie wykluczony jest ciepły wiatr halny. Wiatr w nocy w Polsce wiał będzie z prędkością dochodzącą do 80-90 km/h. To już jest wiatr o znaczącej sile.

Wiatr w nocy w Polsce

Wysokie temperatury w nocy nad Polską

Nadchodząca noc będzie dość ciepła. Tylko na krańcach wschodnich oraz w górach może pojawić się lekki mróz. Jednak nie będzie to mróz siarczysty. W górach do -4 stopni. Na wschodzie najwyżej -1. Bardzo ciepła noc w pozostałych regionach kraju. Termometry w Polsce centralnej wskażą w nocy 2 stopni ciepła. Najwyższe temperatury w nocy na zachodzie Polski, gdzie słupki rtęci nie spadną poniżej 4 stopni Celsjusza.

Temperatury w nocy

W związku ze zbliżaniem się do kraju frontu atmosferycznego, w drugiej części nocy na północnym zachodzie kraju pojawią się opady. Ponieważ temperatury są dodatnie będą to opady samego deszczu. Nie będą to opady intensywne, a największe prawdopodobieństwo ich wystąpienia istnieje nad samym morzem. Na wschodzie i północnym wschodzie (tam gdzie wiatr będzie słabszy) istnieje ryzyko pojawienia się mgieł. Mgły, jeśli wystąpią będą miały w nocy charakter lokalny. Mgły ograniczać mogą widzialność do kilkuset metrów.