Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc 23/24.01. Ulewy, śnieżyce i mgły. Bardzo zła pogoda w nocy w Polsce

Opady śniegu

Po bardzo intensywnej jeśli chodzi o opady sobocie, nadchodząca noc nadal przynosiła będzie dynamiczną pogodę w kraju. Od południa w nocy wkroczy kolejny niż wtórny przynosząc ulewy na wschodzi i śnieżyce na zachodzie Polski.

Pogoda w pierwszej części nocy

Noc przyniesie silną śnieżycę na południowym zachodzie kraju

Pierwsza część nocy przyniesie chwilowy spokój w pogodzie. Zanikające opady deszczu i deszczu ze śniegiem pojawiały będą się na krańcach północnych Polski. Po tych opadach na północy pojawią się gęste mgły. Od południa do kraju zacznie zbliżać się strefa bardzo silnych opadów związana z niżem wtórnym.

Opady wkroczą do Polski

Tuż po północy bardzo szybko zacznie natężać się opad deszczu na wschodzie kraju. Do niedzielnego poranka na wschodzie prognozowane jest, że spadnie kilkanaście mm wody na metr kwadratowy. Dużo groźniejsze opady prognozowane są dla Polski zachodniej i częściowo centralnej. Po północny na wysokości Śląska i Dolnego Śląska do kraju wkroczy strefa dość intensywnych opadów śniegu. Z każdą godziną nocy z soboty na niedzielę opady śniegu na zachodzie kraju będą przybierały na sile. W niedzielny poranek solidnej śnieżycy spodziewamy się na obszarze od Dolnego Śląska i Śląska po północną Wielkopolskę, lubuskie i część Ziemi Łódzkiej. Przypominamy, że po całodziennej śnieżycy w niedzielę na zachodzie przyjdzie czas na potężny atak zimy na wschodzie. Jednak, o tym czy trajektoria niżu obejmie wschód naszego kraju w poniedziałek, informowali będziemy w jutrzejszych wpisach.

Temperatura w nocy

Wysokie temperatury w nocy w Polsce

Noc z soboty na niedzielę przyniesie bardzo wysokie temperatury na wschodzie kraju. Lokalnie na południowym wschodzie termometry w nocy pokazywać mogą nawet 6 stopni powyżej zera. Najchłodniej w nocy na zachodzie i południowym zachodzie. Minimalnie ujemne temperatury pozwolą utrzymywać się pokrywie śnieżnej, która w drugiej części nocy i w niedzielę z pewnością będzie rosła.

Silniejszy wiatr w nocy z soboty na niedzielę pojawi się tylko w pierwszej części nocy na północy i północnym wschodzie. Z każdą godziną wiatr w nocy nad Polską będzie słabł. Do rana mocniej wiać może wyłącznie wysoko w górach.