24 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc 24/25 grudnia 2020. Napływ arktycznej masy, opady deszczu, śnieg i mieszane

W nocy z czwartku na piątek Polska znajdzie się pod wpływem układu niskiego ciśnienia o imieniu “GISELA”. Z północnego-zachodu na południowy-wschód przemieszczać ma się front chłodny, za którym napłynie powietrze arktyczne, morskie.

Sytuacja synoptyczna na dzień 25.12.2020, 00 UTC

Podczas nadchodzącej nocy zachmurzenie będzie duże i całkowite z większymi przejaśnianiami, a nawet krótkotrwałymi rozpogodzeniami. W całym kraju wystąpią opady deszczu. Na Pomorzu, w woj. warmińsko-mazurskim oraz na Suwalszczyźnie niewykluczone opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Opady mieszane, jak i też samego śniegu są prognozowane na Przedgórzu Sudeckim, ale także w Sudetach i Tatrach. Szczególnie w drugiej części nocy z 24/25 grudnia 2020. Przelotne opady śniegu są możliwe również na Podhalu.

Prognozowane zachmurzenie, zasięg i rodzaj opadów na noc 24/25 grudnia 2020.

Najchłodniej będzie na północnym-wschodzie, gdzie temperatura oscylować ma w okolicach 0°C, jak i też na obszarach podgórskich i górskich Polski południowej. Na zachodzie i północy przeważnie od 2°C do 4°C. Na wschodzie i w centrum od 1°C do 3°C.

Wiatr będzie umiarkowany, okresowo silny z północnego-zachodu. Porywy na nizinach do 50-60 km/h. W polskich górach oraz na obszarach podgórskich do 80-90 km/h.