5 grudnia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc 24/25 listopada 2021. Gęste mgły, mżawka i deszcz. Mróz szczególnie na południu Polski

mgły w polsce

Pogoda na noc ze środy na czwartek. Wystąpią gęste mgły, będzie mżawka i deszcz. Mróz wystąpi na krańcach południowych.

Pogoda. Podinwersyjne zachmurzenie zalegało dziś w wielu regionach Polski

W środę na przeważającym obszarze Polski panowało zachmurzenie na ogół duże. Jedynie w górach i na obszarach podgórskich większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Miejscami słabe opady deszczu lub mżawki w wielu regionach z chmur podinwersyjnych Stratus i Stratocumulus. Na termometrach w najcieplejszym momencie dnia było od 4°C na wschodzie do 8°C na zachodzie i 9°C nad morzem, na Podhalu około 2°C. Z uwagi na niewielką różnice ciśnienia wiatr był słaby i umiarkowany, nad morzem okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

Anomalia w polu ciśnienia, 25.11.2021, 00Z dla Europejskiego Obszaru Synoptycznego i obszarów przyległych

pogoda. pole ciśnienia na noc

Noc ze środy na czwartek przyniesie zachmurzenie duże z postępującymi od południa do centrum kraju rozpogodzeniami. Szczególnie północnej i wschodniej oraz centralnej części kraju słabe opady deszczu lub mżawki. Gdzieniegdzie, przeważnie na południu, mgły ograniczające widzialność do 200 m, lokalnie osadzające szadź. W najchłodniejszej części nocy. Termometry wskażą od -4°C, -2°C na południu, około 0°C w centrum, do 4°C na północy i 6°C nad morzem, w rejonach podgórskich spadki temperatury do -7°C. Przymrozki mogą także pojawić się w obszarach rozpogodzeń w drugiej części nocy i nad ranem we wschodniej połowie kraju. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. W szczytowych partiach gór porywy do 60 km/h.

Prognozowana minimalna temperatura powietrza, 25.11.2021, 05Z według modelu ICON dla Polski

Pogoda. Duża dynamika w pogodzie pod koniec miesiąca na obszarze Polski

W najbliższych dniach czeka nas wzrost dynamiki w pogodzie. Już w piątek od południa nadejdzie niż śródziemnomorski z układem frontów atmosferycznych. W chłodniejszej masie powietrza z północy przyniesie śnieg i deszcz ze śniegiem, w cieplejszym sektorze niżu po wschodniej stronie możliwe są opady deszczu i wyższa temperatura. Szczegółowo o pogodzie na ostatnie dni listopada piszemy tutaj.