Pogoda na noc 26/27 stycznia. Przelotne opady śniegu. Mróz w Polsce

Pogoda nad Polską we wtorek znacznie się uspokoiła. Śnieg padał już wyłącznie na krańcach południowych i północnych kraju. Nie były to już opady tak intensywne i ciągłe jak jeszcze w poniedziałek. Z każdą godziną nad Polską robi się chłodniej. Noc z poniedziałku na wtorek przyniesie w kraju mróz. W górach może to być mróz siarczysty.

Chłodniejsza noc w Polsce. W górach mróz będzie dwucyfrowy

Noc przyniesie ujemne temperatury praktycznie w całym kraju. Tylko na krańcach północnych, nad morzem minimalnie powyżej zera. W Polsce wschodniej termometry wskażą od -2 na Podlasiu do nawet -4 stopni na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. W górach i na obszarach podgórskich mróz będzie siarczysty, termometry wskazywać mogą nawet dwucyfrowe, ujemne temperatury. Na pozostałym obszarze kraju w okolicach zera.

Temperatury w nocy w Polsce

Noc nie przyniesie już tak silnych opadów śniegu jak jeszcze ostatniej doby na wschodzie kraju. Śnieg może padać przelotnie praktycznie w każdym regionie Polski. Nie będą to jednak opady intensywne i długotrwałe. Nie powinny przynosić znaczącego przyrostu pokrywy śnieżnej w kraju. Nad morzem opady śniegu mogą okresowo przechodzić w opady deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu. Miejscami oblodzenie dróg i chodników.

Wiatr Polska

Nadchodząca noc przyniesie jeszcze porywy wiatru w Polsce wschodniej i północno wschodniej. Nie będzie to już wiatr tak silny jak jeszcze noc wcześniej, jednak i tak siła wiatru przekraczać w nocy może jeszcze 50 km/h. W górach wiatr może wiać z prędkością do 75 km/h.

Aktualna temperatura w Polsce.

Opady i wiatr w Polsce