18 października 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc 26/27 września 2021. Cyrkulacja wschodnia, lokalne gęste mgły w Polsce. Podział na chłodny wschód i cieplejszy zachód

pogoda na noc. wyż

Pogoda na noc. W niedzielę cały Bałtyk, przeważający obszar Skandynawii, Polski i krajów na wschód od nas objął rozwijający się obszar wyżowy. Na tym obszarze nie występowało zachmurzenie frontowe. Jednak w godzinach porannych i południowych utrzymywały się miejscami na południu, zachodzie, centrum i wschodzie chmury warstwowe Stratus. Co ważne znajdujemy się po zachodniej stronie tego klina wyżu. W ostatni dzień tygodnia następuje wyraźna zmiana kierunku wiatru na wschodni i stopniowy napływ nieco chłodniejszego powietrza znad wschodu Europy. Jedynie na zachodzie oraz południu zalega cieplejsze polarne, dlatego tam też temperatura jest najwyższa, ale i tu w kolejnych dniach zaznaczy się napływ chłodniejszej masy powietrza za frontem chłodnym, jaki wkroczy od zachodu.

Anomalia w polu ciśnienia, 26.09.2021, 18 UTC dla Europy i obszarów przyległych

pogoda na noc. dominacja wyżu

Maksymalna temperatura zanotowana na wybranych, oficjalnych stacjach IMGW-PIB, 26.09.2021 w najcieplejszym momencie dnia. Zabrakło jedynie 0,7°C do wystąpienia dnia gorącego. Niewykluczone, że lokalnie zanotowano 25°C na zachodzie, południu i południowym-zachodzie kraju. Najwyższe wartości zanotowano na oficjalnej stacji IMGW-PIB w Bieruniu Starym Najcieplej było w Słubicach, Makowie Podhalańskim z temperaturą w klatce meteorologicznej na poziomie 24,3°C (dane monitor IMGW-PIB).

pogoda. maksymalna temperatura, 26.09.2021

W godzinach popołudniowych i wieczornych obserwowane było na obszarze Polski zachmurzenie małe i umiarkowane. Najwięcej chmur zalegało w pasie od Pomorza Zachodniego i północnej Wielkopolski po Podkarpacie, gdzie było okresami duże. Na termometrach zanotowano od 17°C na wschodzie do 20°C w centrum i 24°C na zachodzie i południowym zachodzie. Wiatr z uwagi na niewielką różnice ciśnienia był na ogół słaby z kierunków wschodnich i północnych.

Pogoda na noc. Będzie podział na chłodniejszy wschód i cieplejszy zachód

Podczas nadchodzącej nocy przeważnie zachmurzenie małe i umiarkowane. Głównie na południowym wschodzie oraz w rejonie występowania mgieł, czasami duże i całkowite. Lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200-300 metrów, a w rejonach podgórskich do 100 m. Najchłodniej od 5°C na północnym wschodzie, nieco cieplej do 9°C w centrum i 14°C na wschodzie Podkarpacia oraz na zachodnim Wybrzeżu. Wiatr w dalszym ciągu słaby. Silniejszy tylko nad morzem umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.

Prognozowana minimalna temperatura powietrza, 26.09.2021, 2Z według modelu ICON

pogoda na noc. temperatura minimalna w polsce

AKTUALNA TEMPERATURA