24 lipca 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc 28/29 stycznia 2021. Śnieg i mróz oraz oblodzenie w Polsce

W nocy z czwartku na piątek Polska znajdzie się pod wpływem rozległego obszaru obniżonego ciśnienia. Zasadniczy wpływ na pogodę ma mieć m.in wtórny niż z centrum nad Morzem Bałtyckim. Z zachodu na wschód, południowy-wschód przemieszczać ma się front atmosferyczny o charakterze okluzji. Na krańcach południowo-zachodnich zaznaczy się ciepły front atmosferyczny związany z niżem znad Niemiec. Z północnego-zachodu nad przeważający obszar kraju napłynie chłodniejsze powietrze.

SIGNIFICANT IMGW-PIB na dzień 28.01.2021, 18 UTC

Sytuacja synoptyczna na dzień 28 stycznia 2021

Początkowo zachmurzenie na wschodzie umiarkowane i duże, które wzrastać ma do całkowitego. Na pozostałym obszarze Polski dużo chmur, a większe przejaśnienia prawdopodobne są głównie na Wybrzeżu i Pomorzu Zachodnim. Strefa opadów zimowych przemieszczać ma się od centrum na wschód. Na północy kraju występować mają opady konwekcyjne związane z “efektem morza”. Miejscami przyrost pokrywy śnieżnej do 2-8 cm. Najwięcej na południu oraz północy z konwekcji. Miejscami prognozowane jest oblodzenie dróg i chodników.

Prognoza zachmurzenia, rodzaju i natężenia opadów atmosferycznych na noc z czwartku na piątek.

Opady o godzinie 5 czasu lokalnego w czwartek
Opady o godzinie 9 czasu lokalnego w czwartek
Opady o godzinie 1 czasu lokalnego w piątek
Opady nad ranem w piątek

Najcieplej w nocy na Wybrzeżu i nad samym Morzem, gdzie termometry pokażą od 0°C do 1°C. Na zachodzie przeważnie od -5°C do -3°C. Na południu od -5°C do -1°C. Na wschodzie i północnym-wschodzie od -7°C do -3°C. Cieplej na południowym-wschodzie od -5°C do -2°C. W centrum termometry pokażą od -5°C do -3°C.

Temperatura powietrza według ICON

Wiatr w nocy przeważnie słaby i umiarkowany. Silniejszy głównie w centrum, wschodzie i północy kraju do 30-50 km/h z zachodu i północnego-zachodu. Słabszy na zachodzie i północnym-wschodzie.

Porywy wiatru według ICON.

Aktualna temperatura

Położenie opadów i chmur