14 maja 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc 6/7 marca 2021. Mróz i opady śniegu w Polsce oraz silny wiatr

wiatr w polsce

Pogoda. W nocy z soboty na niedzielę przeważający obszar Polski znajdzie się początkowo pod wpływem wyżu z centrum nad Rumunią. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać za sprawą nasuwania się zatoki niżu znad Skandynawii. Najpierw wkroczy do północnej części kraju front ciepły z opadami. Potem bliżej godzin porannych nad dzielnice północne wkroczy front chłodny, za którym rozpocznie się napływ powietrza arktycznego. Wystąpią opady atmosferyczne.

SIGNIFICANT IMGW-PIB na dzień 6.03.2021, 18 UTC

Pogoda IMGW-PIB

Nie ulega wątpliwości, że w dolnej i środkowej troposferze utrzyma się napływ powietrza arktycznego. Szczególnie chłodna masa powietrza zacznie napływać przejściowo nad ranem w niedzielę.

Pogoda. Wzrastające zachmurzenie w Polsce

Początkowo w pierwszej części nocy najwięcej chmur będzie na zachodzie oraz północy i północnym-zachodzie. Na pozostałym obszarze Polski pogodnie. Prognozowane są opady deszczu, który następnie zaczną stopniowo przechodzić w deszcz ze śniegiem i mokry śnieg. W drugiej części nocy opady dotrą nad zachodnią i centralną część kraju. Mają być na ogół słabe i o charakterze ciekłym, miejscami przechodzące w stałe. Nad ranem będzie to głównie deszcz ze śniegiem i śnieg.

Prognozowane zachmurzenie i obszar opadów w nocy z soboty na niedzielę na obszarze Polski według modelu SWISS-HD.

Pogoda. Noc w Polsce
Pogoda. Noc w Polsce z soboty na niedzielę
Pogoda. Niedziela opady nad ranem

Przymrozek i mróz w Polsce

Termometry pokażą od -1°C do 3°C w północnej części kraju. Na zachodzie temperatura wyniesie od -1°C do 1°C. Na południu nieco chłodniej od -15°C na obszarach górskich i podgórskich, a poza omawianymi terenami od -5°C do -2°C. W centrum od -2°C do 0°C, natomiast na wschodzie od -3°C do 0°C.

Prognozowana minimalna temperatura powietrza nad ranem w niedzielę na obszarze Polski według niemieckiego modelu numerycznego ICON.

 Mróz w Polsce

Należy spodziewać się wzrostu prędkości wiatru z sektora zachodniego, południowo-zachodniego. Na północy kraju powieje nawet 50-75 km/h. Nad samy morzem sztorm . Wiatr obniżać będzie wyraźnie temperaturę odczuwalną. Najsłabsze porywy na południu Polski, gdzie wystąpi największy mróz.

Wiatr w Polsce

Aktualna temperatura w Polsce

Położenie opadów

Temperatura odczuwalna

Źródło grafik: IMGW-PIB, meteomodel.pl, meteologix.com, ventusky.com