28 września 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc 6/7 września. Pogodna, ale chłodna noc w Polsce. Możliwe przymrozki

Pogoda na noc. Możliwe przymrozki w Polsce

Wyż z centrum nad naszą częścią kontynentu steruje pogodą od kilku dni. Również pogoda na noc w dużym stopni będzie wynikiem właśnie tego wyżu. Noc w Polsce będzie bezchmurna, ale w związku z tym również w wielu regionach chłodna. Poprzednia noc przyniosła nam przymrozki we wschodnich regionach kraju. Dzisiaj również będzie chłodno, a o tym, czy temperatury przy gruncie spadną w okolice zera napiszę niżej. Zapraszam na prognozę pogody na noc z 6 na 7 września dla Polski. Poniżej mapa z sytuacją baryczną na godziny nocne nad Europą (źródło).

Pogoda na noc dla Polski. Wyż

Pogoda na noc. Duże różnice temperatury w Polsce

Do Polski Wschodniej spływa chłodna masa powietrza z północy. W związku z tym od kilku nocy we wschodniej połowie kraju obserwujemy dość duże spadki temperatury. Skutkiem tego były dzisiejsze poranne, przymrozki w wielu regionach Polski Wschodniej. Docierały do nas zdjęcia od kierowców, którzy pierwszy raz w tym sezonie skrobać musieli szyby w swoich autach. Niestety, podobny scenariusz może przydarzyć się jeszcze podczas dzisiejszej nocy i o poranku. W Polsce Wschodniej temperatury spaść mogą do 4-5 stopni. Oznacza to, że lokalnie, przy sprzyjającym ukształtowaniu terenu pojawić mogą się krótkotrwałe przymrozki. Dużo cieplej będzie już w pasie od Pomorza, przez centrum po Małopolskę, gdzie słupki rtęci pokazywały będą w okolicach 10 stopni. Wyjątkiem są tu oczywiście obszary podgórskie, gdzie przymrozki również mogą się pojawić.

Najwyższe temperatury pogoda na noc przyniesie na zachodzie i południowym zachodzie kraju. Tutaj słupki rtęci lokalnie pokazywać mogą nawet 14-15 stopni. To bardzo duża różnica temperatury pomiędzy wschodem i zachodem kraju.

Bezchmurna noc w Polsce. Mogą pojawić się mgły

Pogoda na noc nie przyniesie w Polsce zachmurzenia, które w jakikolwiek sposób wpłynęło by na pogodę w kraju. Polska Wschodnia praktycznie z bezchmurnym niebem przez całą noc. To również wpłynie na dość silne spadki temperatury w regionie. Zachmurzenie pojawić może się na zachodzie kraju. Jednak tutaj również nie pojawią się żadne opady w nocy z poniedziałku na wtorek. Jedynym zjawiskiem, które może negatywnie wpływać na pogodę w nocy są mgły. Te lokalnie pojawiać mogą się na zachodzie kraju. Nie będą to jednak mgły bardzo gęste. Pojawiać mogą się zwłaszcza w regionach rzek, czy zbiorników wodnych. Prosimy o ostrożność kierowców podróżujących nocą po zachodzie kraju.

Wiatr w nocy będzie praktycznie nieodczuwalny. Za taki możemy uznać porywy sięgające 20 km/h. Taka sytuacja faworyzuje powstawanie mgieł i zamgleń. Ciśnienie atmosferyczne w nocy na bardzo wysokim poziomie. W nocy barometry pokazywały będą ponad 1025 hPa. Ciśnienie w nocy zacznie bardzo powoli spadać. Życząc spokojnej nocy i wieczoru zapraszam na nasz poranny wpis. Opracowaliśmy pogodę długoterminową na cały październik dla kraju. Dowiedzieć się z niej można co czeka nas w pogodzie w przyszłym miesiącu, a październik może nas pogodowo zaskoczyć.