Pogoda na noc 8/9 czerwca 2021. Dzienna konwekcja i burze zanikły. Wysoka temperatura w Polsce

Pogoda. We wtorek północny zachód kraju znalazł się w zasięgu wyżu znad Atlantyku, a krańce wschodnie pozostały na skraju niżu znad wschodniej Ukrainy i zachodniej Rosji. Ciepła masa powietrza polarnego morskiego była dzisiaj w umiarkowanym stopniu wilgotna. Tylko na południowym zachodzie i północnym wschodzie i wschodzie oraz w centrum charakteryzowała się zwiększoną zawartością pary wodnej.

Anomalia w polu ciśnienia na dzień 9.06.2021, 00 UTC dla Europejskiego Obszaru Synoptycznego i obszarów przyległych

Anomalia w polu ciśnienia na dzień 9.06.2021, 00 UTC

Podczas nadchodzącej nocy sytuacja synoptyczna nie ulegnie większej zmianie. W dalszym ciągu będzie oddziaływał wyż znad Atlantyku. Jedynie na krańcach wschodnich niż znad wschodniej Ukrainy i zachodniej Rosji. Na skutek zaniku operacji słonecznej masa powietrza będzie się stabilizować. Ponadto brak wyraźnych mechanizmów wspomagających przełoży się na brak dogodnych warunków do inicjowania głębokiej, wilgotnej konwekcji. Ponadto na krańcach północno-wschodnich zaznaczy się kolejny niewielki niż górny.

Niż górny na północnym-wschodzie.

Podczas nadchodzącej nocy będzie przeważnie pogodnie. , tylko na północnym-wschodzie więcej chmur i przelotny deszcz. Na północy kraju możliwa mgła w drugiej części nocy, która zaniknie dopiero nad ranem w środę.

Temperatura minimalna od 9°C do 15°C, w rejonach podgórskich Karpat od 5°C do 8°C. Wiatr przeważnie słaby, z kierunków północnych.

Temperatura minimalna w Polsce

Aktualna temperatura

Położenie opadów