Pogoda na noc. Jaka pogoda w nocy z piątku na sobotę? Polska podzielona na dwie strefy pogody. W centrum możliwa gołoledź

Podczas nadchodzącej nocy z piątku na sobotę, pogoda w Polsce nie ulegnie większym zmianom. Południowa część kraju pozostanie pod wpływem wyżu EKART. W Polsce północnej, pogodę kształtował będzie front atmosferyczny związany z niżem KIM obecnym na zachód od Islandii i Wysp Brytyjskich.

Co za tym idzie, w Polsce północnej noc z piątku na sobotę przyniesie opady deszczu i duże zachmurzenie. Na północy Polski temperatury będą dodatnie, jednak w Wielkopolsce, na Mazowszu, Kujawach o Podlasiu temperatury w nocy oscylowały będą w okolicach zera. Te regiony znajdą się na skraju oddziaływania rontu atmosferycznego, wiec opady są również możliwe. Ostrzegamy mieszkańców centralnej części Polski przed opadami marznącymi, które prowadzić mogą do zjawiska gołoledzi.

IMGW-PIB

Zupełnie inny typ pogody panował będzie w południowej części kraju. Lubelszczyzna, Ziemia Świętokrzyska, Wielkopolska i regiony na południe od wymienionych to temperatury ujemne i brak opadów. Temperatura w nocy w regionach południowych spadnie nawet do -5 stopni. Na terenach podgórskich i w górach mróz może osiągnąć wartość nawet poniżej -10 stopni.

Silniejsze porywy wiatru w Polsce wschodniej i północnej wpłyną dodatkowo na spadek temperatury odczuwalnej w Polsce. Wiatr może w porywach w nocy osiągać 60 km/h.