Pogoda na noc. Opady śniegu w Polsce. Nadciąga silna śnieżyca

Niedziela przyniosła bardzo dużo opadów w Polsce. Na wschodzie kraju padał deszcz. W regionach zachodnich i centralnych prócz deszczu spadł deszcz ze śniegiem i sam śnieg. Lokalnie opady były intensywne. Pogoda podczas nadchodzącej nocy przyniesie kolejne opady. W drugiej części nocy będą to opady intensywne.

Zanim jednak na południowy wschód dotrze silna śnieżyca, w pierwszej części nocy padać będzie na północy kraju. Będą to przeważnie opady śniegu, choć nie można wykluczyć również opadów deszczu ze śniegiem.

Opady w pierwszej części nocy

W drugiej części nocy i nad ranem od południa do kraju wkroczy silna śnieżyca. Śnieg na krańcach południowo wschodnich padać zacznie już około 2-3 nad ranem. Jutrzejszy poranek z powodu obfitych opadów śniegu przyniesie bardzo trudne warunki na drogach Podkarpacia, Lubelszczyzny i wschodniej Małopolski.

śnieżyca w polsce

To będzie ciepła noc w Polsce. Temperatury w większości regionów Polski w nocy oscylowały będą w okolicach zera. Chłodniej na północnym wschodzie, gdzie termometry wskazać mogą do -2 stopni. Większy mróz panował będzie w górach. W Tatrach i Karkonoszach do -6 stopni.

Temperatura w nocy nad Polską

Noc nie przyniesie silniejszych porywów wiatru w Polsce. Odczuwalny wiatr wiał będzie wyłącznie w górach i na północnym wschodzie. Na silniejsze porywy wiatru przygotować się musimy w poniedziałek w Polsce wschodniej. Wszystko to za sprawą bliskości głębokiego niżu, który prócz wiatru przyniesie silne opady śniegu we wschodniej Polsce.