Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na noc z niedzieli na poniedziałek. Niebezpieczny niż atlantycki coraz bliżej, ale burze dopiero w poniedziałekPogoda na noc z niedzieli na poniedziałek. Niebezpieczny niż atlantycki coraz bliżej, ale burze wystąpią dopiero w poniedziałek. Sprawdźmy, gdzie będzie najgroźniej najbliższej nocy.

Apogeum silnego wiatru wystąpi jutro w ciągu dnia. Będą to zarówno porywy konwekcyjne, ale także gradientowe. Sprawdźmy zatem, co stanie się w pogodzie najbliższej nocy.

W nocy z niedzieli na poniedziałek nad Polską z południowego zachodu na północny wschód przemieszczać ma się front ciepły. Przejściowo napłynie cieplejsze powietrze z południowego zachodu. Znajdziemy się w tzw. ciepłym wycinku niżu, lecz rano do zachodniej części naszego kraju wkroczy front chłodny. Noc deszczowa zwłaszcza na zachodzie północy, ale także w centrum i na północy oraz wschodzie.

Sytuacja synoptyczna na dzień 30 września 2019, godzina 00 UTC

IMGW ostrzega

W nocy z niedzieli na poniedziałek najsilniejsze porywy wiatru spodziewane są w obszarach podgórskich Beskidów. Tam wiatr będzie osiągał w porywach do 80 km/h. W szczytowych partiach Tatr porywy wiatru będą dochodzić już do 110 km/h. Na przeważającym obszarze Polski wiatr będzie jednak umiarkowany i dość silny, w porywach osiągający do 60 km/h. Stopniowe zwiększanie się gradientu barycznego nad Polską w poniedziałek będzie powodować wzrost prędkości wiatru już w całym kraju. Rano na wschodzie wiatr będzie jeszcze umiarkowany, ale na zachodzie Polski już dość silny i silny, od 30 km/h do 40 km/h, w porywach osiągający już 70 km/h – informują synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytut Badawczego

Prognoza pogody na noc (IMGW-PIB)


https://fanipogody.pl/pogoda-na-noc-z-niedzieli-na-poniedzialek-niebezpieczny-niz-atlantycki-coraz-blizej-ale-burze-dopiero-w-poniedzialek/

BIEŻĄCE POŁOŻENIE OPADÓW I BURZ ORAZ CHMUR PONIŻEJ

INFORMACJE O PONIEDZIAŁKOWEJ WICHURZE

https://fanipogody.pl/prognoza-pogody-na-16-dni-przejdzie-niszczaca-niebezpieczna-wichura-burze-i-opady/

Autor wpisu:

Arkadiusz Wójtowicz