Pogoda na noc z niedzieli na poniedziałek. Zimna i wyżowa noc. Lokalnie słaby deszcz. Burze nie wystąpią w Polsce

Podczas nadchodzącej nocy Polska znajdzie się pod wpływem wyżu znad Atlantyku. Napływać będzie dość sucha i stabilna masa powietrza. Burze nie są prognozowane w naszej części Europy. Zaznaczy się wyraźna inwersja osiadania blokująca pionowe ruchy powietrza, energia dostępna drogą konwekcyjną ma być marginalna. Tylko na krańcach południowych i północy niewykluczone są słabe opady deszczu.

Noc z niedzieli na poniedziałek przyniesie zachmurzenie małe i umiarkowane. Tylko na północy oraz w Karpatach wzrastające do dużego, tam też niewykluczone przelotne opady. W południowej części Polski niewykluczony rozwój mgły ograniczającej widzialność do 300 metrów. Temperatura będzie niska jak na lipiec, ponieważ na termometrach zobaczymy od r°C do 11°C. Nieco wyższe wartości są prognozowane nad polskim morzem, gdzie termometry wskażą od 12°C do 15°C. Wiatr przeważnie słaby i umiarkowany z sektora zachodniego, północno-zachodniego.

Prognozowana temperatura powietrza przez wybrane modele na drugą część nocy i godziny poranne w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Prognozowane zachmurzenie i obszar opadów w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Aktualna temperatura w Polsce tutaj

Położenie opadów i chmur tutaj