Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na noc z piątku na sobotę dla Polski. Mgły marznące, deszcz ze śniegiem i śnieg. Miejscami silny spadek temperatury

W nocy z piątku na sobotę Polska zacznie dostawać się pod wpływ wyżu. Niż i związany z nim rozmywający się front okluzji zaznaczać się będzie jeszcze w pierwszej części nocy głównie we wschodniej i południowej części kraju.

Najbliższa noc przyniesie zachmurzenie duże z większymi rozpogodzeniami w północnej i zachodniej części Polski. Niewykluczone są m.in na tym obszarze mgły marznące, powodujące oblodzenie dróg i chodników. Widzialność wynosić może miejscami zaledwie 100-200 metrów. Chmur nie zabraknie w całym kraju, miejscami występować mają opady deszczu ze śniegiem i deszczu, miejscami i okresami również samego śniegu. Od północnego-zachodu postępować zacznie jednak zanik opadów. W południowej części kraju prognozowana jest mżawka, ale nie można wykluczyć także opadów śniegu ziarnistego. Najniższa temperatura będzie na północnym-wschodzie, najwyższa na południu i zachodzie Polski.

Sytuacja synoptyczna na dzień 15.02.2020, 00 UTC

Prognoza pogody na noc z piątku na sobotę (IMGW-PIB). Na Suwalszczyźnie prawdopodobny spadek temperatury do -6 stopni.

Prognozowane zachmurzenie i obszar opadów oraz mgieł w nocy z piątku na sobotę według modelu SWISS-HD

Położenie chmur i opadów tu

Aktualna temperatura tu

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk