Pogoda na noc z piątku na sobotę. Lokalnie silne mgły, punktowo słaby deszcz, lecz burze nie wystąpią

Przeważający obszar Polski podczas nadchodzącej nocy znajdzie się pod wpływem wyżu z centrum ulokowanym nad Pomorzem Zachodnim. We wschodniej połowie kraju zaznaczy się płytka zatoka niżu znad Rosji. Pozostaniemy w chłodniejszej masie polarnej z północy. Masa będzie stabilna, dodatkowo zaznaczy się inwersja temperatury w środkowych warstwach troposfery. Wyraźne niedosyty wilgoci ograniczą ryzyko powstania chmur kłębiasto-deszczowych. Dlatego burze nie są prognozowane.

Nadchodząca noc przyniesie zachmurzenie małe, lokalnie będzie nawet bezchmurnie. Tylko na krańcach północno-wschodnich oraz miejscami wschodnich wzrastające do umiarkowanego, a nawet dużego. Niewykluczone są tam przelotne opady deszczu.

Miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura wyniesie 10°C do 14°C, nieco cieplej nad morzem do 15°C, chłodniej rejonach podgórskich od 8°C do 11°C. Wiatr przeważnie wschodni i północy słaby i umiarkowany, północno-zachodni,

Prognozowana temperatura powietrza w drugiej części nocy na obszarze Polski przez model ICON.

Prognoza zachmurzenie, opadów i chmur oraz mgieł podczas nadchodzącej nocy przez model SWISS-HD. Na żółto zaznaczono prawdopodobny obszar mgieł, na zielono słabych opadów deszczu. Mgły zaczną szybko zanikać po wschodzie słońca.