Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na noc z soboty na niedzielę. Ciepła i deszczowa noc nad Polską. Uwaga na silny wiatrNad Polską północną przemieszcza się system frontów atmosferycznych przynosząc intensywne opady deszczu i silny wiatr. Obecnie najsilniejsze opady deszczu notowane są na Pomorzu Zachodnim, Ziemi Lubuskiej i na Kujawach.

Dane radarowe z IMGW-PIB

IMGW-PIB

W kolejnych godzinach (także w nocy) strefa opadów deszczu przemieszczała będzie się na wschód, by objąć swym zasięgiem regiony w pasie od Podlasia, przez Mazowsze, Ziemię Łódzką po Śląsk.

W drugiej części nocy strefa opadów przemieści się do wschodniej Polski. Intensywność opadów będzie malała. W nocy, deszcz nie powinien padać tak mocno jak obecnie na północnym zachodzie kraju.

Wraz z deszczem, fronty przeniosły do Polski strefę silniejszego wiatru. Najmocniej podczas nadchodzącej nocy wiało będzie na północy kraju. Nad morzem wiatr może w porywach sięgać nawet 100 km/h. Silniejsze porywy wiatru możliwe są również na południowym wschodzie. Tu wiatr wiać może do 70 km/h.

Prognoza pogody według IMGW-PIB

Noc z soboty na niedzielę będzie kolejną bardzo ciepłą nocą. Temperatury w całym kraju sięgną od 4 do 6 stopni Celsjusza. Tylko trochę chłodniej w górach, jednak nigdzie w Polsce podczas dzisiejszej nocy nie będzie mrozu. Takie temperatury utrzymają się w Polsce jeszcze przez kilka dni i nocy.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk