Pogoda na noc z soboty na niedzielę. Front atmosferyczny. Opady nad Polską. Ciepła noc w Polsce. Burze nie wystąpią

W sobotni dzień Polska byłą podzielona w pogodzie na dwie części. Polska wschodnia, w pierwszej połowie dnia to piękna, słoneczna pogoda. W centrum i na zachodzie od rana było pochmurnie i deszczowo. Wszystko za sprawą frontu okluzji, który to będzie wpływał na pogodę w Polsce również podczas nadchodzącej nocy.

Nadchodząca noc w Polsce przyniesie dodatnie temperatury w większości Polski. Najcieplej we wschodnich regionach kraju. Do 3-4 stopni powyżej zera. Centrum kraju to 1-2 stopnie na Mazowszu i Ziemi Świętokrzyskiej. Zachodnia część Polski to temperatury w okolicach zera stopni. Najchłodniej w górach i na obszarach podgórskich. Tutaj słupki rtęci spaść mogą stopień, dwa poniżej zera.

Prognoza pogody na noc (IMGW-PIB)

Front atmosferyczny, który psuł pogodę podczas dnia na zachodzie, w nocy przeniesie się na wschód. Strefa opadów związana z frontem przyniesie deszcz w centrum kraju i na wschodzie. Będą to opady raczej przelotne i niezbyt intensywne.

Dodatkowo, na południu Małopolski możliwe są opady śniegu. W górach większe opady śniegu są bardzo prawdopodobne.

Podczas nadchodzącej nocy wiatr będzie praktycznie nieodczuwalny. Jedynie w regionach centralnych porywy wiatru sięgną w okolice 10 km/h. W pozostałej części kraju będzie bezwietrznie. W związku z tym niewykluczone są słabe mgły i zamglenia.