Pogoda na noc z soboty na niedzielę. Nawet -10°C w Polsce. Miejscami mgły, nawet marznące. Burze nie wystąpią

Pogoda na noc z soboty na niedzielę. Nawet -10°C w Polsce. Miejscami mgły, nawet marznące. To będzie ostatnia tak spokojna noc w tym tygodniu.

Najbliższej nocy Polska znajdzie się jeszcze na skraju wyżu z rejonu Rumunii. Stopniowo zacznie nasuwać się do zachodniej połowy kraju rozległa zatoka atlantyckiego niżu. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać.

Noc z soboty na niedzielę przyniesie zachmurzenie małe i umiarkowane. Tylko w północnej i zachodniej połowie kraju wzrastające do dużego. Lokalnie wystąpi mgła ograniczająca widzialność do 400 metrów. Na Pomorzu oraz Kujawach i w Małopolsce może marznąca i powodować oblodzenie dróg i chodników.

Najniższa temperatura w kotlinach karpackich. Temperatura spaść może nawet do -10°C. Zimno będzie również na wschodzie i południu do -6°C. Najcieplej będzie na zachodzie, północnym-zachodzie do 4°C.

Wiatr na południu kraju słaby ze zmiennych kierunków, na pozostałym obszarze umiarkowany, nad morzem okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni. Miejscami słaby wiatr, trwający sezon grzewczy i utrzymująca się inwersja wyżowa będzie powodować występowanie smogu. Zwłaszcza w większych aglomeracjach miejskich.

Prognozowana temperatura powietrza w drugiej części nocy na obszarze Polski

Prognoza zachmurzenia w nocy z soboty na niedzielę, model SWISS-HD

Prognoza pogody na noc z soboty na niedzielę (IMGW-PIB)