Pogoda na noc z środy na czwartek. Opady śniegu i deszczu ze śniegiem w Polsce. Burze nie wystąpią

Środa w pogodzie w Polsce to kolejne fronty atmosferyczne nacierające na nasz kraj z północnego zachodu. Wschodnia połowa kraju znalazła się pod chmurami pofalowanego frontu atmosferycznego o charakterze anafrontu leżącego na wschód od naszej granicy państwowej. W nocy z środy na czwartek sytuacja nie ulegnie zmianie. Polska nadal będzie pod wpływem ośrodków niżowych z północny i zachodu kontynentu.

Z północnego zachodu do Europy Centralnej, w tym Polski wlewa się chłodne powietrze polarno-morskie. Masy chłodnego powietrza zaznaczą swoją obecność również w naszym kraju już dzisiejszej nocy.

Prognoza pogody na noc ze środy na czwartek (IMGW-PIB)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy

Dzisiejsza noc w Polsce przyniesie wszędzie temperatury w okolicach lub lekko poniżej zera. Będzie to temperatura pozwalająca na utrzymywanie się pokrywy śnieżnej. Najchłodniej na zachodzie kraju oraz w górach. W regionach zachodnich słupki rtęci spadną do -2 kresek. W górach mróz może być jeszcze większy do -5 stopni. Temperatury ujemne wystąpią podczas dzisiejszej nocy również na Suwalszczyźnie. W pozostałych regionach kraju w okolicach zera lub minimalnie na minusie.

Podczas nocy z środy na czwartek największym zagrożeniem będą jednak opady. Większość obszarów w kraju przykryte będzie chmurami. Dodatkowo zachmurzenie niosło będzie opady. W pierwszej części nocy będą to opady deszczu przechodzące w opady deszczu marznącego i  deszczu ze śniegiem.

Z każdą kolejną godziną podczas nadchodzącej nocy opady przechodziły będą w deszcz ze śniegiem, a następnie opady samego śniegu. Przy temperaturze w okolicach zera śnieg powinien utrzymywać się. Niewykluczone, że jutrzejszy poranek przywita mieszkańców wielu regionów kraju zimowym krajobrazem.

Nadchodząca noc będzie spokojna jeśli chodzi o wiatr. Porywy wiatru najsilniejsze będą na południowym zachodzie kraju. Jednak i tutaj wiatr nie powinien przekraczać w porywach prędkości 50 km/h. Na pozostałym obszarze Polski wiatr będzie praktycznie nieodczuwalny.