24 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na piątek. Rozpogodzenia od zachodu Polski

Pogoda na piątek

Piątek przyniesie rozpogodzenia na zachodzie Polski oraz front atmosferyczny na wschodzie kraju. W całym kraju piątek przyniesie dodatnie temperatury. Zapraszamy na szczegółową prognozę pogody na piątek 18 grudnia.

Piątek będzie dość ciepłym dniem w Polsce. Najchłodniej na wschodzie, gdzie słupki rtęci pokażą maksymalnie do 2-3 stopni powyżej zera. Temperatury w Polsce centralnej w najcieplejszym momencie dnia osiągną 4-5 stopni. Najcieplej w piątek 18 grudnia będzie na zachodzie kraju, gdzie słupki rtęci pokażą do 6-7 kresek powyżej zera. Nigdzie w kraju (prócz wysokich partii gór) w Polsce nie pojawią się przymrozki.

Temperatura piątek

Polska w piątek podzielona zostanie w pogodzie na krańce zachodnie, gdzie możliwe są rozpogodzenia i chwile ze słońcem oraz resztę kraju, która skryje się pod chmurami. Na pogodę we wschodniej części Polski wpływał będzie odsuwający się front atmosferyczny. W związku z tym na wschodzie kraju, zwłaszcza przed południem możliwe są opady deszczu. Nie będą to jednak opady intensywne. Dodatkowo, na północy Polski rano możliwe są mgły i zamglenia.

Opady nad Polską w piątek

Piątek minie pod znakiem bardzo słabego wiatru nad Polską. Wiatr pojawić się może właściwie nad samym morzem. W pozostałych regionach Polski w piątek praktycznie bezwietrznie.