26 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Sprawdź jaka pogoda w weekend w Polsce. Pojawi się mróz

Pogoda w weekend w Polsce

Zapraszamy na weekendową prognozę pogody. Czy pogoda w weekend czymś nas zaskoczy, czy czeka nas raczej kontynuacja obecnej aury.

Kilka słów o pogodzie na piątek

Prognoza pogody na piątek została już opublikowana na stronie, więc nie będziemy tutaj rozpisywali się specjalnie o dniu rozpoczynającym ostatni weekend przed Świętami. W dwóch zdaniach, piątek przyniesie rozpogodzenia na zachodzie kraju. Na pogodę we wschodniej Polsce wpływał będzie front okluzji. Spowoduje to, że pogoda w piątek we wschodniej Polsce będzie dużo gorsza niż na zachodzie. Na wschodzie i w centrum w piątek bez szans na słońce. Dodatkowo na Podlasiu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu do południa możliwe słabe opady deszczu. Temperatury w piątek to od 2 stopni na wschodzie do nawet 7 na zachodzie kraju.

Pogoda w sobotę nie przyniesie większych zmian

Nadal jedyne szanse na przejaśnienia będą mieli mieszkańcy zachodnich krańców Polski. Na pozostałym obszarze w sobotę dużo chmur i mgły.

Mgły w sobotę w Polsce

Sobotni poranek przyniesie w Polsce sporo mgieł. Największy szanse na wystąpienie mgły prognozujemy w Polsce południowej i zachodniej. Lokalnie mgły w Polsce mogą być w sobotę gęste i ograniczać widzialność do kilkuset metrów. Przed południem w sobotę nie wyklucza się słabych opadów deszczu na wschodzie Polski. Opady te będą jednak lokalne i mogą przyjmować postać mżawki.

Temperatura w sobotę

Sobota będzie dość chłodnym dniem w Polsce. Tylko na krańcach zachodnich, tam gdzie pojawią się rozpogodzenia słupki rtęci wskażą do 6 stopni Celsjusza. W pozostałych regionach kraju temperatura w sobotę oscylowała będzie w okolicy 1-3 stopni powyżej zera. Słaby wiatr pojawi się w sobotę na południu oraz północny kraju. W centrum i na wschodzie wiatr praktycznie nieodczuwalny.

Chłodna niedziela, pojawią się przymrozki

Niedziela przyniesie w Polsce niższe temperatury powietrza. W wielu miejscach kraju nie wykluczone są przymrozki. Na wschodzie kraju temperatura w niedzielę rano spaść może do nawet -2 stopni Celsjusza.

Chłodny poranek czeka również mieszkańców pozostałych regionów kraju. W okolicach zera w centrum i na zachodzie Polski. Tylko nad morzem temperatury będą minimalnie dodatnie. W kolejnych godzinach niedziel zrobi się cieplej, jednak wiele wskazuje na to, że na wschodzie i w centrum Polski mróz utrzymać się może przez całą niedzielę.

Ostatni dzień weekendu przyniesie kolejny raz możliwe rozpogodzenia na zachodzie kraju. Wschód i centrum Polski to pochmurna aura. W wielu regionach Polski południowej, centralnej i zachodniej w godzinach porannych pojawią się w niedziele mgły. Nie prognozujemy opadów nad Polską. Tylko na wschodzie kraju pojawić się może bardzo słaba mżawka. Wiatr w Polsce w niedzielę wiał będzie wyłącznie w regionach nadmorskich kraju. Przypominamy, że aktualne zachmurzenie, wiatr i opady sprawdzać można na tej stronie. Aktualna temperatura w Polsce dostępna jest tutaj.