14 czerwca 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na poniedziałek 19.10.2020. Chłodno i przelotne opady

Pogoda na piątek

Poniedziałek nie przyniesie istotnej zmiany pogody. W kraju nadal będzie chłodno, pochmurnie i występowały będą przelotne opady deszczu.

Niestety, do Polski w dalszym ciągu spływało będzie zimne powietrze o cechach morskich. Na ocieplenie poczekamy jeszcze kilkadziesiąt godzin. Poniedziałek przyniesie w kraju temperatury na poziomie od 6 do 8 stopni Celsjusza.

Temperatura w Polsce poniedziałek

Cieplej będzie na zachodzie kraju, gdzie słupki rtęci wskażą dziś 10 stopni powyżej zera. Podobne temperatury, do 9-10 stopni na południu Polski. Najchłodniej na wschodzie, gdzie słupki rtęci nie dojdą do 10 kresek w najcieplejszym momencie dnia.

Temperaturę odczuwalną na wschodzie obniżał będzie wiatr. Nie będzie to wiatr silny, jednak obniżał on będzie temperaturę odczuwalną o kilka stopni. Złej pogody w poniedziałek nad Polską dopełnią opady deszczu.

 Deszcz w Polsce w ponieziałek

Będą to opady deszczu przelotne, raczej niezbyt intensywne, jednak będą występowały. Deszcz padał będzie w centralnej i południowej części kraju. Opady związane z efektem jeziora będą możliwe również nad samym morzem.

Podsumowując, poniedziałek nie będzie jeszcze pogodnym dniem w Polsce. Sporo opadów deszczu, nie najwyższe temperatury, a także mnóstwo chmur to pogoda jaką przyniesie nam pierwszy dzień tygodnia.