28 września 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda. Szalony tydzień w pogodzie. Od przymrozków po 20 stopni

Pogoda na 7 dni

Rozpoczynający się tydzień przyniesie w Polsce prawdziwą karuzelę pogodową. Tydzień rozpocznie się chłodek i deszczową pogodą. W okolicach czwartku będą w Polsce miejsca, gdzie temperatura wzrośnie do plus 20 stopni ! Po kolei jednak.

Niskie temperatury na początku tygodnia

Poniedziałek nie przyniesie jeszcze istotnej zmiany pogody w Polsce. Pojawi się więcej słońca, ale nadal nad krajem padał będzie deszcz (przelotnie) oraz będzie bardzo zimo. Temperatura w poniedziałek w Polsce nigdzie nie przekroczy 10 stopni ciepła. W nocy z poniedziałku na wtorek możliwe będą przymrozki. Szczegóły prognozy pogody na poniedziałek znajdziecie w naszej dziennej prognozie. Zmiany w pogodzie zaczną się w Polsce od wtorku, kiedy to z południowego zachodu zacznie napływać ciepłe powietrze. May powietrza, które zaczną docierać do nas aż z Półwyspu Iberyjskiego z każdym dniem przyniosą wyższe temperatury w kraju.

Temperatura poniedziałek

Termometry we wtorek pokażą już w wielu miejscach ponad dziesięć stopni. Naprawdę ciepło zrobi się w Polsce w środę 21 października. Wtedy to na południowym zachodzie Polski słupki rtęci wzrosnąć mogą nawet do 17 stopni Celsjusza.

Czwartek przyniesie powiew lata w Polsce

Niespodziankę przyniesie nam czwartkowy dzień. Wtedy to w wielu miejscach Polski zapanuje istnie letnia pogoda. Temperatury wzrosną nawet do 20 stopni powyżej zera. Nie przewiduje się opadów. Ciepłe powietrze dotrze w czwartek nawet na północny wschód, gdzie również zrobi się ciepło. Słupki rtęci na Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie w czwartek również powędrują w okolice 17 stopni powyżej zera.

Piątek i sobota z niższymi temperaturami. W Polsce pojawić się mogą opady deszczu. Jednak już w niedziele znów powrót wyższych temperatur. Ponownie słupki rtęci na południu kraju powędrować mogą w okolice 17-18 stopni powyżej zera. Podsumowując, czeka nas naprawdę niezły tydzień w pogodzie. Po jesiennym i chłodnym początku tygodnia, pogoda z każdym dniem zacznie poprawiać się, a temperatury będą rosły. Kuliminacja ciepła będzie czwartek, gdy słupki rtęci na południu i zachodzie wzrosnąć mogą do nawet 20 stopni.