18 października 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na poniedziałek 27 września. Pogodnie, ale możliwe burze w Polsce

Pogoda na dziś, poniedziałek 27 września

Pogoda na poniedziałek przyniesie nam wiele chwil ze słońcem i ciepły dzień w Polsce. Znajdujemy się w obszarze podwyższonego ciśnienia atmosferycznego. Na pogodę w poniedziałek wpływał będzie wyż z centrum nad Finlandią. Jednak od zachodu do kraju zbliża się linia zbieżności wiatru związana z niżem znad Islandii. Spowoduje to możliwość wystąpienia burz na południowym wschodzie kraju. Zapraszam na szczegółową prognozę pogody na poniedziałek 27 września dla Polski. Poniżej mapa baryczna Europy pochodząca z serwisu dwd.de

Pogoda na poniedziałek. Zbieżność wiatru blisko Polski

Pogoda na poniedziałek. Nadal letnie temperatury w Polsce

Poniedziałek będzie w Polsce kolejnym dniem z przyjemnymi temperaturami powietrza. Do kraju wciąż napływa ciepłe powietrze z południa kontynentu. W związku z tym słupki rtęci pokażą dziś przyjemne wartości temperatury. Najcieplej, jak w ostatnich dniach będzie na południowym zachodzie kraju. Tutaj termometry wskazywać mogą nawet 23-24 stopnie Celsjusza. W całej Polsce zachodniej temperatury przekroczą w poniedziałek 27 września dwadzieścia stopni Celsjusza. Nieco chłodniej, w okolicach 18 stopni w pasie Polski Centralnej, od Pomorza, przez Mazowsze po Małopolskę. Najchłodniej dziś na wschodzie kraju. Jednak i tutaj przyjemne temperatury. Słupki rtęci w regionach wschodnich pokażą dziś w okolicach 16-17 stopni Celsjusza.

Pogoda na poniedziałek. Wysokie temperatury w Polsce

Pogodny dzień w Polsce, lecz na zachodzie możliwe burze

Znajdujemy się pod wpływem wyżu, więc czeka nas pogodny dzień pełen słońca. W większości regionów kraju praktycznie przez cały dzień na niebie widniało będzie słońce dodatkowo umilając nam pierwszy dzień nowego tygodnia pracy. Jedynie na zachodzie i południowym zachodzie kraju pogoda na poniedziałek może przynieść więcej chmur. Tak jak wspomniałem we wstępie, z zachodu do kraju w godzinach popołudniowych zbliży się strefa zbieżności wiatru. Dlatego też nie możemy wykluczyć burz na zachodnich granicach kraju. Największe szanse na utworzenie się burz na obszarach podgórskich Dolnego Śląską. Tutaj burze mogą powstawać również na skutek wspomagania orograficznego terenu. Nie można wykluczyć, że pojedyncze komórki burzowe w godzinach popołudniowych dotrą do Polski zza zachodniej granicy.

Prognoza burz na poniedziałek (IMGW-PIB)

pogoda. prognoza burz
Pogoda na poniedziałek. Opady możliwe tylko na zachodzie

Tak strefę opadów i możliwych burz prognozuje na dzisiejszy dzień model SWISS-HD, którego wizualizacje dostępne są w tym miejscu. Pogoda na poniedziałek nie przyniesie silnego wiatru w kraju. Odczuwalne porywy wiatru pojawią się dziś we wschodniej części kraju. Będzie to jednak wiatr wiejący z prędkością do 30 km/h. Nie będzie to jak widać wiatr silny, znacząco wpływający na pogodę w kraju. Ciśnienie atmosferyczne na wciąż bardzo wysokim poziomie. Przez cały dzień barometry w Polsce wskazywały będą ponad 1020 hPa. Na zakończenie zachęcamy do zapoznania się z prognozą pogody na najbliższe dni, która dostępna jest tutaj.