24 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na poniedziałek 30 listopada. Możliwe dalsze opady śniegu

Pogoda na poniedziałek

Poniedziałek będzie pierwszym dniem, gdy na pogodę w Polsce zacznie wpływać ośrodek wysokiego ciśnienia z południa kontynentu. Już dziś pogoda w wielu miejscach Polski zacznie się poprawiać. Możliwe są nawet przejaśnienia. Na północnym wschodzie i wschodzie Polski niewykluczone przelotne opady śniegu.

Ośrodki baryczne. Pogoda na poniedziałek.

Wpływ wyżowej pogody zaznaczał się będzie dziś od południa kraju. Oznacza to, że to właśnie na południu Polski w poniedziałek mamy największe szanse na przejaśnienia, a lokalnie nawet na chwile ze słońcem. Im dalej na północ, tym większy wpływ na pogodę będzie miał jeszcze niż z nad wschodniego Bałtyku. Oznacza to większe zachmurzenie oraz opady w północnej, centralnej i wschodniej Polsce.

Opady nad Polską

Jak widać na powyższej mapie z prognozą opadów dla Polski, największe szanse na przelotne opady śniegu wystąpią dziś od Podlasia po Ziemię Łódzką. Nad morzem, przy trochę wyższych temperaturach padać może przelotny deszcz. Na południu Polski bez opadów i tak jak wspominałem, w godzinach popołudniowych jest szansa na krótkotrwałe rozpogodzenia. Warto dodać, że wpływ wyżu nasilał się będzie wraz z upływem dnia, więc jeszcze przed południem praktycznie cała Polska może znajdować się pod chmurami.

Temperatura w Polsce

Poniedziałek będzie kolejnym chłodnym dniem w Polsce. Na południu i wschodzie Polski temperatura w najcieplejszym momencie dnia ledwo przekroczą 0 stopni. Najcieplej na zachodzie i północy kraju, gdzie termometry pokazać mogą 2 stopnie ciepła. Temperatury o których piszę to temperatury w najcieplejszym momencie dnia. O poranku i po zachodzie słońca słupki rtęci wskazywały będą o kilka kresek mniej niż na powyższej mapie. Poniedziałek przyniesie bardzo słaby wiatr w Polsce. Na południu i w centrum porywy wiatru będą praktycznie nieodczuwalne. Wiatr mocniej powieje na północny kraju, gdzie w porywach prędkość wiatru to 20-30km/h.