Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na poniedziałek 6 lutego. Centrum wyżu nad Polską. Dobra pogoda w kraju i regionie

Pogoda na poniedziałek 6 lutego. Wyż nad Polską. Rozpogodzenia, słońce

Mam dla Was same dobre wieści w poniedziałkowy poranek. Pogoda do nam dziś same pozytywy. Nad Polską znajdzie się centrum wyżu. Prognozy pogody mówią o rozpogodzeniach. Opady i wiatr w Polsce nie wystąpią. Pogoda na poniedziałek będzie po prostu świetna. Właściwie na tym można by skończyć dzisiejszy wpis. Jednak zachęcam do pozostania ze mną jeszcze kilka minut. Zapraszam na szczegóły prognozy pogody na 6 dzień lutego 2023.

Pogoda na poniedziałek. Styuacja baryczna
Pogoda na poniedziałek. Sytuacja baryczna

Niewiele zmienia się sytuacja baryczna nad Europą. Nad przeważającą częścią kontynentu królują wyże. Wał wysokiego ciśnienia rozciąga się od Półwyspu Iberyjskiego, aż po środkową Rosję. Niże zmarginalizowane zostały do krańców południowo wschodnich i dalekiej północy kontynentu. Nie wpływają obecnie na pogodę w naszym regionie. Pogoda na poniedziałek będzie wyżowa w Polsce. I nie będzie to wyż zgniły, tak jak te występujące u nas okresowo choćby w styczniu.

Pogoda na poniedziałek. Rozpogodzenia w Polsce

Obecny w regionie wyż przyniesie nam dużo rozpogodzeń i chwil ze słońcem. Słońca w poniedziałek nie powinno zabraknąć praktycznie w każdym regionie kraju. Oczywiście, w związku z dużą ilością słońca i małym zachmurzeniem opady w Polsce w poniedziałek nie wystąpią.

Pogoda na poniedziałek. Brak opadów. Możliwe rozpogodzenia
Pogoda na poniedziałek. Brak opadów. Rozpogodzenia

Powyżej prognoza zachmurzenia, opadów i wartości ciśnienia. O braku opadów i licznych rozpogodzeniach już napisałem, dlatego teraz słów kilka o wartości ciśnienia. Ponieważ dziś nad krajem znajdzie się centrum wyżu, ciśnienia atmosferyczne będzie bardzo wysokie. W wielu regionach Polski barometry wskazywały będą ponad 1040 hPa. Z jednej strony wysokie ciśnienie będzie pozytywnie wpływać na nasze samopoczucie. Jednak są ludzie, którzy przy tak wysokich wartościach ciśnienia odczuwają dyskomfort, np. ból głowy. Czego oczywiście nikomu nie życzę.

Temperatury w poniedziałek w Polsce

Pogoda na poniedziałek przyniesie całodobowy mróz w wielu regionach Polski. Podczas gdy lekko na plusie w najcieplejszym momencie dnia będzie w północnej połowie kraju, tak regiony od pasa Wrocław, Warszawa Białystok na południe z ujemną temperaturą przez całą dobę.

Prognoza temperatury na poniedziałek 6 lutego
Prognoza temperatury na poniedziałek 6 lutego

Mróz w dzień nie będzie bardzo silny. Pogoda na poniedziałek najniższe temperatury przyniesie w górach, gdzie nawet w najcieplejszym momencie dnia termometry wskazywały będą -8 stopni Celsjusza. Na nizinach w Polsce Południowej do -3 stopni. 0-2 stopnie Celsjusza na północy kraju. Tutaj też będzie najcieplej. Oczywiście są to prognozy temperatury na najcieplejszy moment dnia. O poranku i po zmroku mróz w Polsce będzie znacznie silniejszy o czym dokładnie pisaliśmy wczoraj.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk