Pogoda na poniedziałek 6 marca 2023. Dalsze opady śniegu w Polsce

Wczoraj wieczorem pisałem wpis o śnieżycach nad Polską w rozpoczynającym się tygodni. We wpisie tym trochę po macoszemu potraktowałem dzisiejszy dzień. Tymczasem pogoda na poniedziałek również przyniesie nam opady śniegu w Polsce.

Pogoda na poniedziałek. Sytuacja synoptyczna
Pogoda na poniedziałek. Sytuacja synoptyczna

Polska i nasz region znajdą się dziś w zasięgu ośrodków niskiego ciśnienia z północy kontynentu. Blisko zachodnich granic Polski znajdzie się front atmosferyczny, który również wpłynie na pogodę w Polsce. Na Atlantyku widzimy już kolejny niż. W rozpoczynającym się tygodniu będziemy mieli do czynienia ze strefową cyrkulacją powietrza, więc niże atlantyckie docierały będą w głąb kontynentu, w tym do Polski. Przeczytaj również: Niże dotrą do Polski. Śnieżyce w regionie.

Pogoda na poniedziałek. Opady śniegu w Polsce

Poniedziałek pod kątem opadów będzie dniem bardzo podobnym do niedzieli. Praktycznie w całej Polsce możliwe dziś będą przelotne, lokalnie intensywne opady śniegu. Ponieważ w region spływa chłodne, chwiejne powietrze z północy, czeka nas kolejny dzień z konwekcją nad Polską.

Pogoda na poniedziałek. Opady deszczu nad Polską
Pogoda na poniedziałek. Opady śniegu nad Polską

Najwięcej opadów pogoda na poniedziałek przyniesie na północy i zachodzie kraju. Tutaj śnieżyc konwekcyjnych może być całkiem sporo. Nie można wykluczyć, że na obszarze Polski, podobnie jak w dniu wczorajszym padną wyładowania atmosferyczne. Pierwszy dzień tygodnia nie przyniesie nam silnego wiatru, w Polsce, choć porywy wiatru będą odczuwalne w wielu regionach Polski.

Prognoza siły wiatru na poniedziałek dla Polski
Prognoza wiatru na poniedziałek dla Polski

Na północy i południu kraju porywy wiatru przekraczać dziś mogą 50 km/h. W przypadku przechodzenia nad danym obszarem chmur konwekcyjnych, a tym bardziej burz, porywy wiatru sięgać mogą lokalnie nawet 70 km/h.

Prognoza temperatury na pierwszy dzień tygodnia

Pogoda na poniedziałek nie przyniesie nam szczególnej odmiany również jeśli piszemy o temperaturach powietrza. Po chłodnym poranku (nawet -4 na północy i wschodzie) w dzień temperatury dość szybko wzrosną. Poniżej prognoza temperatury na 6 marca dla Polski.

Pogoda na poniedziałek. Prognoza temperatury dla Polski
Pogoda na poniedziałek. Prognoza temperatury

Jak widać słupki rtęci nie poszybują dziś zbyt wysoko. Maksymalnie, do 5-6 stopni dziś w Polsce południowej. Na pozostałym obszarze kraju w przedziale od 2 do 4 stopni powyżej zera. Oczywiście to wartości temperatury w najcieplejszym momencie dnia. Po południu i wieczorem temperatura w wielu regionach kraju znów stanie się ujemna. Pamiętajmy, że pogoda na poniedziałek przyniesie wiatr w kraju. Wiatr obniżał będzie temperaturę odczuwalną o kilka stopni Celsjusza. Ciśnienie atmosferyczne delikatnie spada. Po południu barometry w poniedziałek wskazywały będą już tylko w okolicach 1000 hPa. Spadek ciśnienia atmosferycznego może niestety negatywnie wpływać dziś na nasze samopoczucie.