Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na sobotę 15.01. Poprawa aury na jeden dzień

Pogoda na sobotę 15 stycznia 2022

Piątek dał nam w kość jeśli chodzi o pogodę w Polsce. Przez kraj przetaczała się całkiem silna wichura. Na północy i wschodzie kraju lokalnie w porywach wiało nawet ponad 90 km/h. Do tego padał deszcz. Piątek upłynął pod znakiem nieprzyjemnej aury. Pogoda na sobotę przyniesie poprawę. Już od rana od zachodu wiatr zacznie cichnąć, opady również zanikną. Wszystko przez zmianę sytuacji barycznej w naszym regionie.

Pogoda na sobotę. Wyż nad Polską

Jeszcze wczoraj znajdowaliśmy się pod wpływem niżu z północy kontynentu. Pogodą w sobotę kształtował będzie już jednak wyż, którego centrum znajdzie się na południe od Polski. Ciśnienie atmosferyczne w sobotę będzie rosło bardzo szybko. Barometry po południu osiągną nawet 1025 hPa.

Temperatury w Polsce w sobotę 15 stycznia

Sobotni poranek to jeszcze słaby mróz i przymrozki. Jednak ujemne temperatury szybko ustąpią i już w okolicach 8-9 rano słupki rtęci wszędzie poza wysokimi górami wskazywać powinny minimalnie dodatnie temperatury. Tak pozostanie przez cały dzień.

Temperatury na sobotę 15 stycznia dla Polski

Pogoda na sobotę najwyższe temperatury przyniesie na zachodzie kraju. Tutaj spodziewamy się nawet 4 stopni ciepła. Na pozostałym obszarze od 1 do 2 stopni powyżej zera. Pod wieczór temperatura znów zacznie spadać i noc z soboty na niedzielę przyniesie nam lekki mróz. W górach, zwłaszcza przy rozpogodzeniach mróz może być nawet dwucyfrowy.

Zobacz również: Śnieżyca zabiła ponad 20 osób. Tragedia w Pakistanie

Pogoda na sobotę. Brak opadów. Wiatr uspokoi się

Teraz zdecydowanie najlepsze wiadomości odnośnie pogody jaka czeka nas w Polsce w sobotę. Tak jak wspomniałem, dostaliśmy się pod wpływ wyżu. Ponieważ zmalał gradient ciśnienia to i wiatr zacznie się uspokajać. Od rana praktycznie bezwietrznie już na zachodzie kraju. Z każdą godziną strefa bezwietrznej aury obejmowała będzie również tereny w centrum, a popołudniu również i na wschodzie kraju. Pod wieczór mieszkańcy całej Polski odpoczną już od wichury, która dała nam popalić przez ostatnią dobę.

Pogoda na sobotę. brak opadów w Polsce

Powyżej prognoza zachmurzenia i opadów wg. modelu SWISS-HD (źródło mapy). Pogoda na sobotę raczej nie powinna przynosić już opadów w Polsce. Lokalnie nie można wykluczyć nawet krótkich chwil ze słońcem. Na wschód od kraju regiony pozostają pod wpływem niżu. Dlatego też będzie tam padał śnieg. W związku z tym możliwe są słabe, lokalne i przelotne opady śniegu na wschodzie kraju. Jednak największe prawdopodobieństwo ich wystąpienia nastąpi przed południem. Dodatkowo będą to opady o naprawdę małej intensywności. Na większą śnieżycę poczekamy raczej do poniedziałku. Ale to nie temat na ten wpis. Życzę Wam dobrej soboty !

Autor wpisu:

autor_mike
Michał Kołodziejczyk

Pogodą i burzami interesuję się od bardzo dawna. Od kilku lat współtworzę dla Was treści na serwisie Fani Pogody. Prywatnie łowca burz