Pogoda na sobotę 27 maja. Rozpoczynamy nowy cykl w pogodzie nad Polską. Czy to dobre informacje?

Z jednej strony mam dla Was dobre wiadomości o pogodzie. Kończymy okres podczas którego pogodę nad Polską kształtował front atmosferyczny. Od piątku w regionie dominuje wyż. Pogoda na sobotę rozpocznie okres kilkunastu dni pełnych słońca, przyjemnych temperatur, ale i całkowitego braku opadów. Czy to dobrze? Nie do końca.

Pogoda na sobotę. Wyż w regionie mnóstwo słońca w Polsce

Oczywiście, jako przeciętni zjadacze chleba cieszymy się na słoneczną aurę bez opadów. Z pewnością innego zdania są rolnicy, którzy powoli zaczną drżeć o niedobór wody dla ich upraw w bardzo ważnym dla wegetacji młodych roślin okresie.

Pogoda na sobotę. Mapa baryczna Europy
Pogoda na sobotę. Sytuacja synoptyczna

Niże zostały zmarginalizowane do południowych i północnych krańców Europy. Nad naszym regionem rozbudowuje się wyż Vera, który chronił będzie nas od zachmurzenia i opadów. Pogoda na sobotę przyniesie mnóstwo słońca w kraju. Od samego rana słońce będzie towarzyszyło nam we wszystkich regionach Polski. Opady deszczu w sobotę 27 maja w kraju nie wystąpią. Czeka nas więc piękny, pogodny dzień i z całego serca zachęcam do aktywności fizycznych na świeżym powietrzu. Poniżej prognoza zachmurzenia i opadów na dzisiejszy dzień.

Pogoda na sobotę. Mapa z prognozą zachmurzenia
Pogoda na sobotę. Prognoza zachmurzenia

Słabe, niegroźne chmury pojawiały będą się dziś na południowym wschodzie oraz północnym wschodzie Polski. Nigdzie jednak chmury nie przyniosą dziś opadów deszczu. Przeczytaj również: Brak opadów w Polsce w najbliższych kilkunastu dniach. Grozi nam susza?

Chłodna noc i ciepły dzień

Pogoda na sobotę przyniesie ciepły dzień nad Polską. Jednak zanim to nastąpi czeka nas w wielu miejscach dość chłodny poranek. Na północy i w centrum kraju temperatury w nocy spadły w okolice 5 stopni Celsjusza. W dzień silna operacja słoneczna dość szybko podniesie jednak temperatury nawet w okolice 20 stopni Celsjusza.

Mapa z prognozą temperatury wg. modelu GFS
Prognoza temperatury sobota 27 maja 2023

Najcieplej w dniu dzisiejszym będzie na zachodzie kraju. Tutaj termometry pokażą nawet nieco ponad 20 stopni Celsjusza. W pasie centralnym kraju temperatury w okolicach 18 stopni. Najchłodniej, w okolicach 15 stopni na północnym wschodzie. Jak widać wszędzie jednak temperatury w kraju będą na przyzwoitym, zapewniającym komfort termicznym poziomie. Temperatury odczuwalnej nie będzie obniżał wiatr. Ten praktycznie nieodczuwalny we wszystkich zakątkach Polski. Ciśnienie atmosferyczne to kolejny pozytywny element jaki przyniesie nam pogoda na sobotę. Barometry pokażą dziś nawet 1025 hPa. Ciśnienie będzie pozytywnie wpływać na nasze samopoczucie. Miłego dnia !