Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na sobotę 3 czerwca. Mnóstwo słońca, ale temperatury negatywnie zaskoczą

Pogoda na sobotę 3 czerwca 2023. Mnóstwo słońca, ale chłodno w kraju


Wczoraj przez kraj wędrował chłodny front atmosferyczny. Nie przyniósł on żadnych groźnych zjawisk pogodowych. Jednak za frontem do kraju spłynęło chłodne powietrze z północy. Pogoda na sobotę przyniesie nam niższe temperatury niż miało to miejsce w ostatnich dniach. Jednak mnóstwo słońca i wysokie ciśnienie atmosferyczne wynagrodzą nam nie najwyższe temperatury powietrza.

Pogoda na sobotę. Znów pod wpływem silnego wyżu

Tak jak wspominałem we wstępie, w piątek nad Polską wędrował front atmosferyczny. Dziś nad naszym krajem nie ma po nim śladu. Spoglądając na mapę z sytuacją synoptyczną widać, że front jest już daleko na wschód i południowy wschód od Polski.

Pogoda na sobotę. Sytuacja synoptyczna
Pogoda na sobotę. Sytuacja synoptyczna

Na mapie widać również jak mocno dostaliśmy się pod wpływ silnego wyżu z centrum w regionie Wysp Brytyjskich. Z jednej strony ten wyż zapewni nam mnóstwo słońca i pogodnego nieba. Z drugiej jednak, do spółki z niżem ze wschodu powodują adwekcję chłodnych mas powietrza i to właśnie od ochłodzenia zacznijmy. Zachęcam do zapoznania się z wczorajszym wpisem, w którym analizuję przymrozki w Polsce na początku czerwca. Faktycznie, dzisiejszy poranek przyniesie nam bardzo niskie temperatury powietrza. W wielu regionach kraju termometry wskazywały będą poniżej 5 stopni.

Pogoda na sobotę. Chłodny poranek w Polsce
Pogoda na sobotę. Chłodny poranek w Polsce

Powyżej prognoza temperatury na godziny wczesno poranne. Widać, że w kraju pojawił się przymrozek. Na szczęście dość silna operacja słoneczna przyniesie dość szybki wzrost temperatury na terenie praktycznie całego kraju. W dzień temperatury wzrosną do dość komfortowych wartości. Na wschodzie kraju w najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą w okolicach 14-15 stopni Celsjusza.

Prognoza temperatury na 3 czerwca dla Polski
Prognoza temperatury dla Polski na 3 czerwca

Nieco cieplej będzie na zachodzie kraju. Tutaj termometry w najcieplejszym momencie dnia wskazywały będą nawet 18 stopni powyżej zera. Oczywiście, w porównaniu z temperaturami jakie przynosił nam poprzedni tydzień, to mało. Jednak wciąż są to wartości temperatury zapewniające komfort termiczny.

Brak wiatru i mnóstwo słońca w sobotę w Polsce

Temperatura zapewni nam komfort termiczny, tym bardziej, że nie będzie obniżał jej wiatr. Pogoda na sobotę nie przyniesie praktycznie odczuwalnych porywów wiatru w kraju. Dodatkowo silne nasłonecznienie będzie powodować, że temperatura odczuwalna będzie w kraju wyższa niż pokazywały będą to termometry.

Pogoda na sobotę. Mnóstwo słońca w Polsce
Pogoda na sobotę. Mnóstwo słońca w Polsce

Powyżej mapa z prognozą zachmurzenia na sobotę. Widzimy, że praktycznie w całym kraju pogoda na sobotę przyniesie nam bezchmurne niebo. Tylko w regionach północnych możliwe jest dziś słabe zachmurzenie. Nigdzie w kraju nie spadnie dziś deszcz. To niestety zaczyna być poważnym problemem, ponieważ sytuacja hydrologiczna w Polsce pogarsza się z każdym dniem. Na zakończeniem mam kolejną pozytywną wiadomość. A jest nią wartość ciśnienia atmosferycznego. Barometry dziś w Polsce pokażą ponad 1020 hPa, a ciśnienie z pewnością wpływać będzie pozytywnie na nasze samopoczucie.

Podsumowując, czeka nas dziś piękny i słoneczny dzień. Po chłodnym poranku temperatury w dzień będą już umiarkowane. Pogoda na sobotę zachęca do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu do czego oczywiście serdecznie zapraszam. Miłego dnia !

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk