Pogoda na środę 15 lipca. Ciepły, letni dzień. Po południu wystąpią burze. Lokalnie gwałtowne

pogoda 15 lipca

Środa przyniesie nam piękną, słoneczną i gorącą pogodę w niemal całej Polsce. Do kraju zbliża się front okluzji i to on będzie sprawcą załamania pogody na zachodzie kraju. Za nim jednak to nastąpi czeka nas gorący dzień.

Prognoza pogody na środę (IMGW-PIB)

pogoda w środę

Tylko w górach termometry mogą pokazać poniżej 20 stopni Celsjusza. W pozostałych regionach kraju dużo cieplej. Najwyższe wartości temperatur na Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce i na Kujawach. Tutaj termometry pokażą nawet do 28 stopni ciepła. W pozostałych regionach Polski od 23 do 25 kresek powyżej zera. To będzie bardzo ciepła środa.

Tak jak wspominaliśmy, do kraju zbliża się front okluzji, który przyniesie załamanie pogody w regionach zachodnich. Zachmurzenie związane z tym frontem już nachodzi nad regiony leżące przy granicy Polski z Niemcami. Z każdą godziną chmury te sunęły będą na wschód. Przed strefą frontową dochodziło będzie do rozwoju burz. Lokalnie burze mogą być dziś silne.

Prognoza burzowa na środę (IMGW-PIB)

burze nad polską

Powyżej mapka z ostrzeżeniami przed burzami wydana przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. O burzach pisaliśmy w dniu wczorajszym, lecz przypomnijmy. Dziś na zachodzie niektóre z ośrodków burzowych mogą przynosić dynamiczną pogodę. Możliwe są opady gradu do 2 centymetrów, a także nawalne opady deszczu, czy silny wiatr. Zachęcamy do zapoznania się z powyższym wpisem.

Oczywiście wraz z nasuwaniem się nad kraj strefy zachmurzenia frontowego, nad Polską nasunie się strefa opadów deszczu. Po południu deszcz padał już będzie wzdłuż całej Polski zachodniej. W nocy z środy na niedzielę front przesuwał się będzie wgłąb kraju przynosząc burze i opady deszczu również bliżej centrum.