28 września 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na środę 15 września 2021. Blisko upału w Polsce. Front coraz bliżej. Możliwe burze

Pogoda na środę 15 września

Pogoda na środę przyniesie nam dużo słońca i wysokie temperatury powietrza. Jednak po południu od zachodu do kraju zbliży się front atmosferyczny. Nie można wykluczyć, że wieczorem w Polsce Zachodniej pojawią się burze. Nadal znajdujemy się w obszarze podwyższonego ciśnienia, lecz ośrodek niskiego ciśnienia zbliża się do Polski z każdym dniem. Poniżej mapa baryczna Europy (źródło). Widać na niej niż z centrum nad Danią i związane z nim fronty atmosferyczne, które są coraz bliżej naszego kraju. Zapraszam na prognozę pogody na środę 15 września 2021.

Front atmosferyczny blisko Polski. Pogoda na środę 15 września 2021

Pogoda na środę. Bardzo ciepły dzień w Polsce

Do kraju wciąż napływają ciepłe masy powietrza. Dziś napływ ten będzie jeszcze bardziej intensywny. W związku z tym pogoda w środę przyniesie w Polsce bardzo wysokie temperatury. Na południowym zachodzie i zachodzie Polski słupki rtęci wskażą dziś od 24 do nawet 28 stopni powyżej zera. To temperatury bliskie upału, lecz ten raczej dziś w kraju nie wystąpi. W okolicach 22 stopni w pasie centralnym Polski. Najchłodniej dziś na północnym wschodzie, gdzie termometry wskażą do 18 stopni Celsjusza. Po południu od zachodu docierać zacznie zachmurzenie związane z frontem atmosferycznym. Zasłoni ono słońce co doprowadzi do spadków temperatury do około 20 stopni na krańcach zachodnich kraju.

Pogoda na środę, 15 września. Temperatura w Polsce

Front coraz bliżej. Możliwe burze

Tak jak wspomniałem we wstępie wpisu, do kraju od zachodu zbliża się niż wraz z systemem frontów atmosferycznych. Prawdopodobnie w godzinach popołudniowych i wieczornych w środę nad regiony zachodnie kraju wkroczy strefa zachmurzenia związana z frontem. Wieczorem nie można wykluczyć pojawienia się opadów na zachodzie kraju. Możliwe są również burze. Jednak nie będą to dziś zjawiska silne. Burze, jeśli dotrą do kraju to będą to już komórki w “dorosłym” stadium rozwoju. Burze powinny mieć już nad Polską raczej tendencje do zanikania.

Wiatr nad Polską w środę 15 września

W godzinach popołudniowych i wieczornych nasili się wiatr. Mocniej wiać zacznie szczególnie na zachodzie i północy kraju. W tych regionach wiatr wiać będzie do 50 km/h. Na pozostałym obszarze kraju w środę wiatr będzie praktycznie nieodczuwalny. W porywach wiać może do 20-30 km/h z kierunków zachodnich. Ciśnienie atmosferyczne powoli będzie spadać. Jednak nawet pod koniec dnia nadal wynosiło będzie ponad 1010 hPa. Środa i czwartek to jedne z ostatnich dni z tak wysoką temperaturą w tym roku. Pogoda niedługa negatywnie zaskoczy. W Polsce może pojawić się mróz. Przymrozki są niemal pewne w trzeciej dekadzie września.