Pogoda na weekend. 14-16 stopni. Tak dobrej pogody nie było w Polsce od bardzo dawna

Zapraszam Was na pozytywny zastrzyk energii przed rozpoczynającym się weekendem. Piątek sam w sobie nastraja większość z nas pozytywnie. Jedna jak dodam dziś do tego to co przyniesie nam pogoda na weekend to uśmiech sam nasuwa się na twarz. Zaczynamy, ale zdradzę, że tak dobrych wieści pogodowych nie miałem dla Was już naprawdę dawno, dawno.

Pogoda na weekend. Piątek wietrzny, później uspokojenie

Dostaliśmy się pod wpływ ośrodków wyżowych. Jeszcze w piątek będzie to odsuwający się na wschód, wyż. W drugiej części weekendu zaczniemy dostawać się pod wpływ wyżów z południa Europy.

Pogoda na weekend. Sytuacja synoptyczna
Pogoda na weekend. Sytuacja synoptyczna

Wszystko to sprawia, że nadchodzące dni będą bardzo pogodne, a sobota i niedziela do tego praktycznie bezwietrzna. Jeszcze w piątek mocno wiało będzie w zachodniej połowie kraju. To w skutek podwyższonego gradientu ciśnienia pomiędzy opisywanym wyżem ze wschodu, a niżem, który przynosi silną wichurę na zachodzie Europy. W piątek na zachodzie, a przede wszystkim północnym zachodzie kraju wiatr wiał będzie z prędkością do 70 km/h.

Pogoda na weekend. Wiatr w piątek w Polsce
Pogoda na weekend. Wiatr w piątek w Polsce

W sobotę i niedzielę wiatr nad Polską uspokoi się. Co prawda w sobotę jeszcze dość mocno wiało będzie na północny kraju, jednak z każdą godziną prędkość wiatru powinna maleć i od drugiej części soboty pogoda na weekend przynosić będzie nam prawie bezwietrzną aurę.

Sporo słońca w weekend nad Polską

Ponieważ na wstępie obiecałem Wam, że ta prognoza będzie miała pozytywny wydźwięk, to mało napiszę o froncie ciepłym, który delikatnie wpłynie na pogodę w regionie. Front przyniesie więcej zachmurzenia w piątek na zachodzie, a w sobotę na północy kraju. Jednak jak wiemy, szklanka może być do połowy pusta lub do połowy pełna. Pogoda na weekend przyniesie mnóstwo słońca na wschodzie, w centrum i na południu Polski.

Pogoda na weekend nie przyniesie opadów

Na potwierdzenie tych pozytywnych słów zamieszczam powyższą animację. Podczas gdy w przyszłym tygodniu jakieś tam opady nad Polską widać, tak pogoda na weekend opadów w kraju nam nie przyniesie. Wszyscy chyba jesteśmy spragnieni słońca, dlatego mam nadzieję, że to kolejna fajna informacja ode mnie dla Was na rozpoczynający się dziś weekend.

Pogoda na weekend. Coraz wyższe temperatury

Powyżej napisałem, że tęsknimy już za słońcem. Ja chyba równie mocno co za bezchmurnym niebem, tęsknie również za wysokimi temperaturami. Pogoda na weekend może na łopatki mnie jeszcze pod tym względem nie rozłoży, jednak będzie robiło się coraz cieplej.

Temperatury w sobotę nad Polską
Temperatury w sobotę nad Polską

Podczas gdy w piątek pisze się bardziej o tym, że ciepłe masy powietrza zbliżają się do nas zachodu, tak w sobotę ciepłe powietrze dotrze już do Polski. W całym kraju termometry wskazywały będą w okolicach 10-12 stopni. Na zachodzie Polski w sobotę na termometrach ujrzymy nawet 14 stopni Celsjusza. Jeszcze cieplej będzie w niedzielę. Ciepłe masy z południowego zachodu obejmą już cały kraj, dlatego 12-14 stopni pojawi się na termometrach również w centrum i na południu. Nieco chłodniej na wschodzie (10-12 stopni), jednak i tutaj pogoda na weekend przyniesie już zdecydowany powiew wiosny.

Podsumowując, dawno nie miałem do przekazania tak pozytywnej prognozy pogody dla Polski. Pogoda na weekend nie przyniesie nam opadów. Wiatr zacznie się uspokajać, a temperatury będą rosły. Jeszcze cieplej będzie w kraju w przyszłym tygodniu, jednak to już temat na kolejne wpisy. Miłego, udanego weekendu. Pogoda z pewnością napawała będzie nas optymizmem i dobrym samopoczuciem.