Pogoda na weekend dla Polski. Bardzo ciepło, ale dokuczał będzie wiatr

Mijający tydzień przyniósł bardzo zróżnicowaną pogodę w Polsce. Mieliśmy poranki z dużym mrozem. W czwartek wiele regionów kraju zmagało się z opadami śniegu i deszczu marznącego. Już od dziś wchodzimy w Polsce w okres cieplejszej pogody. Niestety w weekend mocno wiał będzie wiatr. Zapraszamy na prognozę pogody na weekend dla Polski.

W piątek coraz cieplej, ale silny wiatr w Polsce

Pogodę na dzisiejszy dzień opisaliśmy dość dokładnie w porannej prognozie pogody na 4 grudnia. Przypomnijmy jednak w kilku zdaniach. Piątek będzie pierwszym z cieplejszych dni w Polsce. Tylko na północy i wschodzie temperatury jeszcze dość niskie (1-3 stopnie). Na południu, w centrum i południowym wschodzie nawet do 5-6 stopni Celsjusza. I w tych regionach możliwe są dziś przejaśnienia (słabe, zanikające opady marznące i śniegu na północy). Wrażenie dobrej, ciepłej pogody będzie psuł dziś wiatr, który lokalnie wiał będzie bardzo mocno. W górach i na wschodzie kraju po południu nawet ponad 90 km/h. Wiatr wiał będzie z kierunków południowych.

Pogoda na weekend.

Wysokie temperatury w sobotę. Wiatr nie odpuści

Polska w sobotę zostanie podzielona w pogodzie na dwa obszary. Wchód kraju jeszcze z zachmurzeniem, choć opady deszczu w Polsce nie wystąpią. Zachód i południe Polski w sobotę to więcej rozpogodzeń, a nawet dłuższe chwile ze słońcem. Na północnym wschodzie kraju termometry wskażą w sobotę maksymalnie do 5 stopni. Jednak na pozostałym obszarze kraju dużo cieplej. Na wschodzie do 8 stopni Celsjusza. Podobnie jak w regionach północnych i częściowo centralnych. Od południa do kraju w sobotę napływało będzie bardzo ciepłe powietrze. Stąd temperatury na południowym zachodzie oraz częściowo na południu wzrosną do nawet 10-13 stopni. To wysokie temperatury jak na pierwsze dni grudnia.

Temperatury w sobotę

Niespokojna niedziela w pogodzie nad Polską

Mikołajkowa niedziele przyniesie dużo wiatru w Polsce. Mocno wiało będzie w niedzielę praktycznie w całym kraju. Wiatr wiał będzie z siłą do 80 km/h. Najsilniejszych porywów wiatru w niedzielę spodziewamy się w godzinach popołudniowych i w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Wiatr w niedzielę

Niedziela przyniesie jeszcze większe różnice w pogodzie w Polsce. Na wschodzie kraju dużo zachmurzenia, miejscami mżawka i chłodno. Zachód kraju to w niedzielę pogoda przypominająca bardziej złotą Polską jesień niż pierwsze dni meteorologicznej zimy. Opady deszczu nie pojawią się w Polsce również w niedzielę, choć na wschodzie kraju sporo wilgoci i możliwe mgły. Dużym zaskoczeniem będzie temperatura.

Pogoda w niedzielę

Na południowym zachodzie i częściowo zachodzie kraju słupki rtęci wskażą w niedzielę nawet 12-15 stopni Celsjusza. W pasie Polski centralnej od Pomorza Zachodniego, po Podkarpacie w okolicach 8 stopni. Najchłodniej na wschodzie kraju. Tutaj niedziela upłynie pod znakiem chmur i niskich temperatur. Termometry wskażą zaledwie do 4-6 stopni..