Pogoda na Wszystkich Świętych 2019 dla Polski. Deszcz możliwy dopiero wieczorem, dużo Słońca i burze nie wystąpią

Pogoda na Wszystkich Świętych 2019 dla Polski. Deszcz możliwy dopiero wieczorem, dużo Słońca i burze nie wystąpią. Sprawdźmy, co czeka nas w pogodzie 1 listopada 2019 na obszarze naszego kraju.

W nocy z czwartku na piątek Polska pozostanie pod wpływem wyżu z centrami nad naszą częścią Europy i wschodnią Ukrainą. Napływać ma w dalszym ciągu mroźne powietrze arktyczne. Jednak w drugiej części nocy rozpocznie się adwekcja coraz cieplejszej masy z południowego zachodu do naszej części Starego Kontynentu, natomiast wyż pomału ustępować ma miejsca zatoce wielocentrycznego niżu z rejonu Wysp Brytyjskich.

Sytuacja synoptyczna na dzień 1 listopada 2019, 00 UTC

Pogoda IMGW-PIB na noc z czwartku na piątek

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy kraju okresami duże i tam możliwy przelotny deszcz i deszcz ze śniegiem, lokalnie krupa śnieżna. Miejscami, głównie na południu i w centrum kraju mgła ograniczająca widzialność do 100 metrów, lokalne w kotlinach górskich mgła osadzająca szadź. Temperatura minimalna od -7°C w rejonach podgórskich i lokalnie w centrum kraju do 2°C na północnym wschodzie i nad morzem, na Helu około 5°C. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, z kierunków południowych i wschodnich – informuje IMGW-PIB

Pogoda. Dużo pogodnego nieba 1 listopada w Polsce, opady dopiero wieczorem na zachodzie

W pierwszym dniu listopada Polska znajdzie się pomiędzy wyżem z centrum znad wschodniej Europy a rozległym wieloośrodkowym niżem z centrami nad Wyspami Brytyjskimi oraz północnym Atlantykiem i Islandią. Powietrze arktyczne wypierane będzie już w piątek znad Polski i zastępowane cieplejszym polarno morskim.

Prognoza pogody na piątek (IMGW-PIB)

W piątek rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Początkowo zalegać może miejscami zachmurzenie duże i całkowite chmurami niskimi, jednak w ciągu dnia przewidywane są liczne rozpogodzenia. W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie kraju stopniowy wzrost zachmurzenia do dużego w związku z nasuwającym się frontem ciepłym i zatoką niżową.

Sytuacja synoptyczna na dzień 1 listopada 2019, 12 UTC

Prognozowany obszar zachmurzenia i typ pogody w piątek przez model SWISS HD

Godzina 7
Godzina 10
Godzina 13
Godzina 16
Godzina 19
Godzina 22
Godzina 23