Pogoda na wtorek 4 czerwca 2024. Burze już tylko w jednym regionie. Ochłodzenie w Polsce

Za nami wyjątkowo burzowe dni. Pogoda na wtorek również przyniesie zjawiska burzowe, jednak ograniczą się już tylko do skrawka kraju. W dzisiejszej prognozie pogody sprawdzimy również czy ochłodzenie, które rozpoczęło się w poniedziałek będzie silne. Zapraszam na szczegóły.

Pogoda na wtorek. Sytuacja synoptyczna

Pogoda na wtorek. Mapa z sytuacją synoptyczną dla Europy
Pogoda na wtorek. Sytuacja synoptyczna

Na powyższej mapie spójrzmy na Polskę. Widzimy, że większa część kraju dostanie się dziś pod wpływ ośrodka wyżowego z centrum Europy. Nie potrwa to długo, jednak pogoda we wtorek dzięki temu w większości Polski będzie spokojna. Inaczej wygląda sytuacja dla południowego wschodu kraju. Tutaj swoją obecność zaznaczy jeszcze front atmosferyczny, który związany jest z niżem na południe od Polski.

Pogoda na wtorek przyniesie nieco chłodniejsze masy powietrza
Pogoda na wtorek. Spływ chłodniejszych mas powietrza

Wraz z przejściem frontu atmosferycznego, w nasz region spływać zaczęło nieco chłodniejsze powietrze z północnego zachodu. Gorące masy powietrza wciąż zalegają na południu kontynentu przynosząc silny upał. Jednak w naszym regionie zrobi się nieco chłodniej. Dlatego teraz zerknijmy jakie temperatury przyniesie nam wtore 4 czerwca w Polcse.

Pogoda na wtorek 4 czerwca. Prognoza temperatury

Podczas gdy w poprzednich dniach w wielu regionach kraju wartości temperatury ocierały się o upał, we wtorek w kraju zrobi się nieco chłodniej. Sprawdźmy animację z prognozą temperatury.

Pogoda na wtorek. Prognoza temperatury

Noc z poniedziałku na wtorek będzie bardzo ciepła w Polsce. W wielu regionach wartości temperatury sięgały będą nawet 16 stopni powyżej zera. Miłośników wysokich temperatur zmartwi jednak fakt, że temperatury we wtorek nie wzrosną bardzo względem nocy. Spływające z północnego zachodu chłodniejsze masy powietrza spowodują, że temperatury maksymalne we wtorek to zaledwie od 18 stopni na zachodzie Polski, do maksymalnie 22-23 na wschodzie kraju. Temperatur odczuwalnych nie będzie obniżał wiatr, który we wtorek nad Polską będzie praktycznie nieodczuwalny. Przynajmniej na terenach nieobjętych burzami.

Burze we wtorek ograniczą się tylko do części kraju

Wspominałem o tym powyżej. Większa część Polski dostanie się we wtorek pod wpływ obszaru podwyższonego ciśnienia. Front atmosferyczny, który psuł pogodę w poniedziałek odsuwał będzie się od kraju. Jednak będzie jeszcze wpływał na południowo wschodnią część Polski. Dlatego też w tych regionach kraju pogoda na wtorek przyniesie burze.

Silne burze w części Polski we wtorek 4 czerwca
Wtorek przyniesie burze w części Polski

Zjawiska burzowe nieść będą ulewne opady deszczu, lokalnie również radu. Do wieczora aktywność burzowa prawdopodobnie odsunie się na wschód od kraju. Więcej o burzach napiszemy dla Was we wtorkowy poranek. Podsumowując, pogoda na wtorek przyniesie więcej dobrej pogody w większości regionów Polski. Dużo słońca ujrzymy praktycznie wszędzie w Polsce, z wyłączeniem południowego wschodu, gdzie pojawią się chmury, a w drugiej części dnia również burze. Wtorek przyniesie nam ochłodzenie, ponieważ w większości regionów temperatury w najcieplejszym momencie dnia oscylowały będą w okolicach 20 stopni Celsjusza.