Morze Bałtyckie. Miejsce tak samo uwielbiane jak znienawidzone. Z jednej strony wszędobylskie parawany i Janusze z ciepłą Warką w puszcze. Z drugiej, jedne z najpiękniejszych plaż w Europie. Tak, czy inaczej, uwielbiamy spędzać wczasy nad naszym, polskim morzem. Jest tylko jedno, małe ale…

Pogoda. To pogoda jest najczęstszą przyczyną zmiany naszych urlopowych planów nad Bałtykiem. Nad naszym morzem naprawdę potrafi być zimno i nieprzyjemnie. Nawet w środku lata. Nawet na początku lipca.

I dochodzimy do głównego tematu wpisu. Jaka będzie pogoda nam morzem w najbliższych dniach? Bo ostatnie dni, to jak wiemy plażowiczów nie rozpieszczały. Niskie temperatury (poniżej 20) i silny wiatr. Nie jest to wymarzona aura do bałtyckich kąpieli.

Niestety, nie mam dla Was dobrych wieści. W pogodzie przez najbliższy tydzień zmieni się niewiele. Nie ma szans na wyższe temperatury. Przez większość czasu temperatury nad Bałtykiem ledwo przekraczały będą 20 stopni. Do tego dodajmy silny wiatr i przelotne opady deszczu. Taka pogoda zapowiada się w całym, przyszłym tygodniu.

Jeśli więc macie wolny tydzień i nie macie planów jak go wykorzystać. Odradzam niestety nasz Bałtyk. Kocham polskie morze, jednak w tym tygodniu odradzam. Niestety. PS. Wiecie, że w ostatnich dniach woda w Bałtyku była cieplejsza niż temperatura powietrza? Np. W Międzyzdrojach. Woda – 21, powietrze – 17 🙂

Mike

1 Komentarz

  • piesel_z_wawra
    Posted 6 lipca 2019 22:15 0Likes

    Pewnie jestem chorym p… 😀 ale ja tam lubię jak jest około 16 stopni nad morzem, mniej parawanian, luźniej, a także ma to swój specyficzny bryzowy klimat.

Skomentuj

Kochamy pogodę i wszystko co z pogodą jest związane. Burze, upały, czy prognozy pogody.