Pogoda nad Polską. Opady deszczu wkraczają od zachodu. Na wschodzie nadal powiew lata

Zgodnie z prognozą pogody dla Polski na dzień 16 października, dziś pogodę w Polsce kształtuje system frontów atmosferycznych związanych z niżem SEBASTIEN, którego centrum znajduje się na Morzu Bałtyckim.

W związku z tym, na zachód Polski wkracza już obecnie pogorszenie aury. Strefa zachmurzenie frontowego jest już nad krajem. I tak jak mieszkańcy wschodu i centrum cieszą się piękną, słoneczną pogodą ,tak mieszkańcy pasa Polski zachodniej od Szczecina, przez lubuskie, Wielkopolską, po Dolny Śląsk spędzą środę 16 października pod szarymi, niskimi chmurami.

Front prócz zachmurzenia niesie ze sobą opady deszczu. Nie są to opady intensywne, lecz mają będą one miały charakter ciągły ze zmiennym natężeniem. Opady, biorąc pod uwagę, że temperatury powietrza nie spadną jakoś drastycznie, z pewnością umilą życie miłośnikom grzybów.

Strefa opadów przez cały dzisiejszy dzień przesuwała się będzie na wschód i północny-wschód kraju. Z biegiem godzin strefa opadów ograniczała się będzie do północnych regionów kraju. Co za tym idzie, wolne od opadów do końca dzisiejszego dnia zostaną Mazowsze oraz cały południowy-wschód i większość wschodnich regionów Polski.

Przejście strefy opadowej nad Polską doskonale obrazuje wykres sumy opadów za 24 godziny licząc od środy do czwartku. Widać tutaj doskonale, że największych sum opadowych spodziewać się możemy na północy kraju.

Warto zaznaczyć również, że w regionach północnych kraju znacznie wzrośnie w najbliższych godzinach siła wiatru. Wiatr w zachodniej części wybrzeża w kolejnych godzinach osiągać może w porywach nawet ponad 70km/h. Wiatr najsłabszy na wschodzie kraju.