Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na noc 21/22 lutego 2021. Oblodzenie dróg i chodników, miejscami rozwój mgieł i przymrozekPogoda. W nocy z niedzieli na poniedziałek Polska znajdzie się pod wpływem wyżu z centrami nad południowo-wschodnią Europą. Z kierunków południowych docierać będzie w dalszym ciągu ciepłe powietrze. Nie unikniemy jednak większych spadków temperatury, w wielu miejscach do wartości ujemnych.

Sytuacja synoptyczna na 22.02.2021, 00 UTC

Polska pod wpływem wyżu.

Prognoza ciśnienia atmosferycznego na noc z niedzieli na poniedziałek

Pogoda. W nocy z niedzieli na poniedziałek pozostaniemy pod wpływem wyżu.

Miejscami rozwiną się mgły, pojawią się chmury niskie Stratus

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie na ogół małe i umiarkowane. Najwięcej chmur może pojawić się lokalnie w centrum oraz wschodzie i punktowo na południu, jak i też północy. Gdzieniegdzie mgła ograniczająca widzialność do 100-700 metrów i osadzająca szadź.

Prognoza zachmurzenia i mgieł na noc z niedzieli na poniedziałek. Obszar chmur niskich i mgieł może być inny, niż prognozuje to model numeryczny.

Pogoda. Prognoza zachmurzenia i mgieł na noc z niedzieli na poniedziałek
Pogoda. Noc z niedzieli na poniedziałek. Mgły i chmury niskie
Pogoda. Mgły noc z niedzieli na poniedziałek

Przymrozki w kraju

Noc z niedzieli na poniedziałek przyniesie przymrozek na południu, centrum i wschodzie oraz gdzieniegdzie na północy. Na wymienionym obszarze temperatura od -5°C do 2°C. Cieplej nad morzem około 2/3°C. Na zachodzie termometry wskażą od -2°C do 4°C. Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej oraz Pomorzu Zachodnim.

Prognozowana minimalna temperatura powietrza na noc z niedzieli na poniedziałek. Model ICON, wyliczane najniższe wartości na godziny poranne.

Pogoda. Temperatura minimalna w nocy

Wiatr w całym kraju będzie słaby. Silniejszy jedynie w Sudetach oraz w Beskidzie Niskim, jak i też w Bieszczadach do 30-40 km/h.

Aktualna temperatura

Położenie chmur

Prognoza wiatru na noc

Autor wpisu:

Arkadiusz Wójtowicz