Pogoda na noc 3/4 czerwca 2021. Wysoka temperatura, brak opadów. Miejscami mgła w Polsce

Pogoda. W nocy Polska pozostanie pod wpływem klina wyżowego związanego z wyżem znad pogranicza Finlandii i Rosji. Napływać ma przetransformowane, ale ciepłe powietrze polarno-kontynentalne ze wschodu, północego-wschodu. Ciśnienie ulegać ma niewielkim wahaniom. Gradient baryczny w naszej części Europy ma być niewielki, dlatego panować ma w wielu miejscach cisza.

Anomalia w polu ciśnienia na dzień 4.06.2021, 00 UTC według modelu GFS dla Europejskiego Obszaru Synoptycznego i obszarów przyległych.

Pogoda. Wyż nad Polską

Pogoda. Na przeważającym obszarze Polski zachmurzenie będzie małe, czemu sprzyjać ma niska wilgotność względna powietrza. Jedynie na niebie utrzymają się w nocy chmury piętra wysokiego typu Cirrus, z których opady nie wystąpią.

Trajektoria wsteczna mas powietrza na dzień 4.06.2021, 00 UTC ukazuje jaką drogę pokonało powietrze w ciągu ostatnich 7 dni zanim dotarło do Polski. Wysokości izobaryczne 950 hPa, 850 hPa i 700 hPa dla Warszawy.

Pogoda. Trajektoia wsteczna mas powietrza na 4 czerwca 2021.

Najprawdopodobniej w Kotlinie Jeleniogórskiej utworzy się mgła radiacyjna ograniczająca widzialność do 400 m Temperatura od 5°C, 7°C w kotlinach górskich, cieplej na południu oraz wschodzie kraju do 12°C/ 14°C nad morzem W kotlinach karpackich spadek temperatury do 1°C. W całym kraju nie wystąpią opady atmosferyczne.

Prognozowana minimalna temperatura powietrza nad ranem w piątek dla Polski według modelu ICON.

Pogoda. Temperatura. w Polsce.