Pogoda na noc 30.04/1.05.2021. Znów przymrozki do -5°C, miejscami gęsta mgła w Polsce

Pogoda. Dzisiaj Polska znalazła się w zasięgu niżu przemieszczającego się znad Bałtyku nad północno-zachodnią Rosję, w strefie związanego z nim układu frontów atmosferycznych oddziałujących na wschodzie i północy kraju. Zaczęło napływać z północy chłodne powietrze polarne morskie, cieplejsze powietrze zalegać będzie jeszcze na południowym wschodzie. Ciśnienie wzrośnie. Przejściowo nad dzielnice północne rozbudowuje się wyż znad Morza Bałtyckiego.

Anomalia ciśnienia na dzień 1.05.2021, 00 UTC

Pogoda. Ciśnienie atmosferyczne w Polsce

Podczas nadchodzącej nocy najpogodniej na południowym wschodzie i północy Polski. Słaby deszcz możliwy głównie na południu i południowym-zachodzie w drugiej części nocy. Na północy lokalnie mgła do 200 metrów.

Prognoza ciśnienia, zachmurzenia oraz opadów na noc piątku na sobotę według ECMWF.

Pogoda. Zachmurzenie i opady

Prognoza ciśnienia, zachmurzenia i opadów nad ranem w Polsce

Opady nad ranem

Pogoda. Przymrozki w kraju

Temp. minimalna od -3°C na Pomorzu Wschodnim, około 4°C w centrum i na wschodzie, do 7°C na Śląsku.

Prognozowana minimalna temperatura powietrza nad ranem w sobotę według ICON. Przymrozek może wystąpić na północy kraju i temperatura może być niższa od prognozowanej.

Prognozowana prędkość wiatru i kierunek nad ranem w sobotę. Wiać ma przeważnie ze wschodu, północnego-wschodu. Niewielka różnica ciśnienia wpływać ma na niewielką prędkość wiatru.

Pogoda. Wiatr w Polsce

Źródło; wxcharts.com, meteomodel.pl, ventusky.com