11 kwietnia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc z 8/9 kwietnia 2021. Znów mróz i zanik opadów w Polsce

Pogoda. Zatoka chłodu

Pogoda. Dzisiaj Polska była początkowo zasięgu zatoki związanej z niżem nad zachodnią Rosją, jedynie nad południowo-zachodnią część kraju sięgnął słaby klin wyżowy. Z zachodu na wschód przemieszczał się front okluzji. Nadal napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. Jednak w drugiej części nocy od zachodu wkraczać zacznie cieplejsza masa polarna, a wpływ na aurę ma mieć wyż z centrum nad południową Europą. Ciśnienie rośnie.

Anomalia w polu ciśnienia na dzień 8.04.2021, 00 UTC, uwzględniając okres referencyjny 1981-2010.

Pogoda. Anomalia w polu ciśnienia

Należy wspomnieć, że znad Polski na wschód odsuwać będzie się głęboka zatoka w polu geopotencjału wypełniona arktycznym powietrzem. Wyraźne ocieplenie postępować będzie w środkowej i górnej troposferze, ale także w niższych warstwach troposfery. O dużej zmianie pogody w piątek napisaliśmy na naszej stronie internetowej.

Prognoza ciśnienia, temperatury oraz opadów na obszarze Polski w nocy z czwartku na piątek według modelu ICON.

Zachmurzenie i opady w Polsce

Wyliczane zachmurzenie, opady i temperatura dla Polski nad ranem

Pogoda w Polsce

Temperatura minimalna od -4°C na południowym wschodzie do 1°C na zachodzie i 2°C nad morzem; w rejonach podgórskich Karpat spadki temperatury od około -10°C.

Mijająca noc wciąż z przymrozkami. Na przeważającym obszarze prognozowana jest temperatura minimalna od -4°C do -1°C, przy gruncie do -5°C.

Prognozowana minimalna temperatura powietrza o poranku w piątek według modelu ICON dla Polski.

 Zimna noc w kraju

Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni. Wysoko w górach porywy do 70 km/h. Szczególnie silnie powieje w Sudetach.

Pogoda. Wiatr w Polsce