11 kwietnia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc 7/8 kwietnia 2021. Mróz dwucyfrowy, zanikające burze i śnieżyce w Polsce

Pogoda. Śnieg w Polsce

Pogoda. Dzisiaj Polska znalazła się na skraju niżu znad północnej Skandynawii, jedynie południowa część kraju znajduje się w zasięgu słabego klina wyżowego. Wieczorem nad krańce zachodnie nasunęła się zatoka niżowa związana z wtórnym ośrodkiem niżowym znad Bałtyku. Będziemy w zimnym powietrzu pochodzenia arktycznego morskiego. Obserwowany będzie stopniowy wzrost ciśnienia.

Pogoda. W wielu regionach podczas nadchodzącej nocy zachmurzenie duże i całkowite z większymi przejaśnieniami, a miejscami również rozpogodzeniami. Najwięcej pogodnego nieba początkowo w centrum, południu i wschodzie. Na pozostałym obszarze dużo chmur i przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Nad ranem pogodnie głównie na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu.

Temperatura wyniesie od -3°C na wschodzie, natomiast na Podkarpaciu od -6°C do -3°C. W Małopolsce od -8°C do -1°C, chłodniej w górach od -13°C do -8°C. Najcieplej będzie na zachodzie oraz nad morzem od 0°C do 3°C.

Prognozowana minimalna temperatura powietrza na dzień 8 kwietnia 2021, godzina 7 czasu lokalnego

Temperatura minimalna noc

Nad dzielnice zachodnie wkroczy front okluzji, z którym związane będą opady śniegu i deszczu ze śniegiem, jakie wędrować mają z biegiem nocy z zachodu na wschód.

SIGNIFCANT IMGW-PIB na dzień 7.04.2021, 18 UTC.

Pogoda. Noc ze środy na czwartek

Front okluzji w nocy będzie wędrował z zachodu na wschód Polski. Najpierw śnieżyca przejdzie wieczorem nad zachodnią Polską, w drugiej części nocy i nad ranem dojdzie do centralnej części kraju. W wielu regionach padać ma śnieg i deszcz ze śniegiem. Na drogach będzie ślisko.

Prognozowane ciśnienie, zachmurzenie i opady o godzinie 23 czasu lokalnego w środę.

Opady w Polsce

Wyliczane ciśnienie, zachmurzenie i opady o godzinie 7 rano w czwartek

Zachmurzenie i śnieg. Pogoda w Polsce