Pogoda na noc 22/23 lipca 2021. Powietrze zwrotnikowe jeszcze nie dotrze. Zanikać ma dzienna konwekcja nad Polską

Pogoda. Polska znalazła się dziś w zasięgu klina wyżu z centrum w rejonie Wysp Owczych. Byliśmy w przetransformowanej masie polarnej morskiej. W godzinach wieczornych na północnym wschodzie zaznaczył się mało aktywny rozmywający chłodny front atmosferyczny. Silna inwersja osiadania uniemożliwiła dziś rozwój burz. Pojawiła się niewielka niestabilność i zasoby wilgoci poniżej inwersji, co pozwoliło na występowanie słabych, przelotnych opadów deszczu, głównie na południu i w centrum i zachodzie kraju.

Pogoda. Polska dalej pozostanie pod wpływem wyżu

Podczas nadchodzącej nocy sytuacja synoptyczna nie ulegnie większej zmianie. Nasza część Europy znajdzie się w zasięgu wyżu z rejonu Wysp Brytyjskich i Morza Północnego. Docierać ma chłodne powietrze polarno morskie. Jednak z uwagi na obecność nisko położonej inwersji osiadania na wysokości około 800-750 hPa nie będzie warunków do rozwoju chmur kłębiastych. Tylko początkowo miejscami mogą zanikać słabe przelotne opady deszczu. Jednak konwekcja ma szybko słabnąć po zachodzie słońca.

Anomalia w polu ciśnienia, 23.07.2021, 00 UTC dla Europejskiego Obszaru Synoptycznego i obszarów przygłych

pogoda. wyżowa pogoda

Noc z czwartku na piątek przeważnie pogodna. Większe zachmurzenie tylko na południowym zachodzie. Prognozy numeryczne wskazują, że jedynie Pomorzu miejscami mgły ograniczające widzialność do 500 metrów. Termometry wskażą minimalnie od 9°C na Podhalu i 11°C na północy do 17°C w centrum i na zachodzie. Wiatr słaby, przeważnie zachodni.

Prognozowana temperatura minimalna w Polsce, 23.07.2021, 02Z

pogoda. temperatura minimalna

POŁOŻENIE OPADÓW

AKTUALNA TEMPERATURA