Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na noc 11/12 kwietnia 2021. Nasuwający się pofalowany front atmosferyczny i opady w Polsce

Pogoda. Zmiana pogody

Pogoda. W niedzielę Polska znalazła się w zasięgu niżu z ośrodkami nad Francją i Niemcami. Od Wielkopolski po Podlasie rozciąga się strefa ciepłego frontu atmosferycznego, która stopniowo przemieszcza się nad Bałtyk. Z południowego zachodu napływa ciepłe powietrze polarne morskie. Ciśnienie powoli spada. Napływ chłodniejszego powietrza za frontem pofalowanym rozpocznie się nad ranem w poniedziałek nad dzielnice zachodnie.

Pogoda. Pofalowany front wkroczy bliżej godzin porannych nad zachodnią Polskę

Sytuacja synoptyczna na dzień 12.04.2021, 00 UTC

Pogoda. Pofalowany front

Pogoda. Dużo chmur w kraju i opady

Podczas najbliższej nocy najwięcej chmur w południowej, centralnej, północnej i wschodniej połowie kraju. Lokalnie w Małopolsce, Ziemi Świętokrzyskiej oraz na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie możliwe słabe opady deszczu, a w Tatrach deszcz ze śniegiem i śnieg. Bliżej godzin porannych nad dzielnice zachodnie zacznie nasuwać się pofalowany front chłodny. Związany będzie z nim wzrost zachmurzenia, aż do wystąpienia opadów deszczu na Pomorzu Zachodnim oraz Ziemi Lubuskiej w drugiej części nocy i nad ranem. Lokalne mgły i zamglenia. Szczególnie w drugiej części nocy.

Prognoza ciśnienia, zachmurzenia na godzinę 20 czasu lokalnego w niedzielę

opady w Polsce

Wyliczane ciśnienie, zachmurzenie i opady na godzinę 23 czasu lokalnego w niedzielę

Opady w nocy

Nad ranem opady pojawią się głównie w zachodniej połowie Polski, czyli na Dolnym Śląsku, Ziemi Lubuskiej oraz Pomorzu Zachodnim. Popadać może również na Wybrzeżu.

Pogoda. pofalowany front nad zachodnią Polską

Wysokie wartości na termometrach

To będzie bardzo ciepła noc w naszej części Europy. Termometry pokażą od 8°C do 10°C na wschodzie, na południu od 4°C do 6°C, lekki mróz tylko w kotlinach oraz w wyższych partiach polskich gór. Na zachodzie przeważnie od 4°C do 7°C. Na północy przeważnie od 5°C do 7°C.

Wysoka temperatura. Pogoda w Polsce

Wiatr ma być słaby i umiarkowany głównie z kierunków południowych. Nad ranem na zachodzie zmieniający się na zachodni, północny-zachodni, nasilający się w czasie przechodzenia frontu. Silniejszy jedynie w górach i obszarach podgórskich. Halny rozpędzi się w szczytowych partiach polskich gór do 60-90 km/h. słabnący z biegiem nocy.

Prognoza porywów wiatru nad ranem w poniedziałek według ICON.

Wiatr w Polsce

Źródło grafik: dwd.de, wxcharts.com, meteomodel.pl, ventusky.com,

Autor wpisu:

Arkadiusz Wójtowicz