Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na noc 2/3 marca 2021 dla Polski. Przybędzie chmur niskich i mgieł, miejscami przymrozek

Mgły w Polsce

Pogoda. W nocy z wtorku na środę Polska znajdzie się pod wpływem rozległego obszaru podwyższonego ciśnienia, którego centra znajdą się nad południową Europą i Morzem Północnym. Znajdziemy się w wilgotnej masie polarnej. Ciśnienie bez większych zmian, chociaż nad ranem zacznie powoli spadać.

Sytuacja synoptyczna na dzień 3.03.2021, 00 UTC

Pogoda. Sytuacja synoptyczna na dzień 3.03.2021, 12 UTC

Pogoda. Przybędzie chmur niskich i mgieł

Początkowo najwięcej chmur będzie na północy Polski, gdzie praktycznie przez cały dzień na krańcach północnych zalegało podinwersyjne zachmurzenie Stratus. Na pozostałym obszarze kraju zrobiło się pogodnie we wtorek. Jednak w nocy w wielu regionach pojawią się niskie chmury i mgły.

Przy szybkim spadku temperatury łatwo dojdzie do kondensacji pary wodnej i rozwój mgieł lub najniższych chmur Stratus, zdecydowanie pogarszających nocne warunki do jazdy w wielu regionach naszego kraju. Dodatkowo miejscami będzie to mgła marznąca osadzająca szadź. Dlatego gdzieniegdzie na drogach zrobi się ślisko.

Prognozowana minimalna temperatura powietrza na godziny poranne w środę, gdy odnotowane zostaną najniższe wartości na termometrach.

Pogoda. Model ICON.

Prognoza zachmurzenia według ICON

Prognozowane zachmurzenie chmurami piętra niskiego według modelu ICON wyrażone w procentach. Największe szanse na rozpogodzenia będą w południowej części, ale i na tym obszarze nieuniknione są mgły radiacyjne o charakterze marznącym.

Prognoza zachmurzenia wyrażona w procentach według modelu ICON.

Aktualna temperatura

Położenie opadów i zachmurzenia

Prognozowana wilgotność w godzinach porannych w środę tutaj.

Autor wpisu:

Arkadiusz Wójtowicz