Pogoda na noc 19/20 maja 2021. Niska temperatura, śnieg w Tatrach. Burze zaniknęły nad Polską

Pogoda. Nasza część Europy znajdować ma się pomiędzy niżem znad krańców zachodnich Rosji a wyżem znad północnej Hiszpanii. W dalszym ciągu z zachodu napływać ma chłodna masa powietrza z zachodu. Najbliższa noc nie przyniesie warunków do inicjacji nowych burz. Polarno morskie powietrze ma szybko się stabilizować. Miejscami konwekcja przyniesie słabe opady deszczu. Ciśnienie ulegać ma niewielkim wahaniom. Na zachodzie zacznie przejściowo rosnąć.

Anomalia w polu ciśnienia na dzień 20.05.2021, 00 UTC

Pogoda. Na przeważającym obszarze Polski pogodnie. Jedynie na zachodzie i południu początkowo przelotny deszcz. Burze i deszcz w pierwszej części nocy nie będą występować. W Tatrach możliwe opady śniegu.

Prognoza ciśnienie, zachmurzenie i opady w Polsce

Pogoda. Ciśnienie i opady w Polsce

Wyliczane ciśnienie, opady i zachmurzenie w Polsce

Pogoda. Opady w kraju

Prognoza opadów i ciśnienie nad Polską w godzinach porannych

Pogoda. Opady w Polsce

Temperatura wyniesie na przeważającym obszarze Polski od 5°C do 9°C; chłodniej na północnym wschodzie około 3°C. Miejscami przy gruncie wartości mogą być niższe od prognozowanych. Lokalnie na północy przymrozek przygruntowy.

Pogoda. Temperatura w Polsce

Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. Silniejszy jedynie nad morzem i w górach oraz na obszarach podgórskich i górskich.

BIEŻĄCE POŁOŻENIE OPADÓW

Źródło grafik: wxcharts.com, meteomodel.pl, ventusky.com. tropicaltidbits.com/