Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na noc 20/21 maja 2021. Znów bardzo zimno. Przygruntowe przymrozki i śnieg w Tatrach

Pogoda. Niska temperatura


Pogoda. Polska znalazła się dziś pod wpływem klina wyżu znad Francji. Zalegało chłodne powietrze polarne morskie z zachodu Starego Kontynentu. Miejscami pojawiły się burze, które nie były intensywne. Wystąpiły na ogół krótkotrwałe zjawiska konwekcyjne zanikające u schyłku dnia. Na skalę synoptyczną rozwój konwekcji wspomagała górna zatoka niżowa wypełniona zimnym powietrzem. W pierwszej części nocy przeważający obszar naszego kraju znajdzie się pod wpływem klina wyżu znad południowej Europy. Jednak od zachodu nasuwać ma się zatoka głębokiego atlantyckiego niżu znad Wysp Brytyjskich. Ciśnienie zacznie spadać.

Sytuacja synoptyczna na dzień 21.05.2021, 00 UTC

Pogoda. Klin wyżu znad południowej Europy.

Anomalia w polu ciśnienia na dzień 21.05.2021, 06 UTC godziny poranne

Pogoda. Zimny maj

Pogoda. Zanikające opady i niska temperatura

Na przeważającym obszarze Polski nadchodząca noc będzie pogodna z zanikającymi opadami przelotnymi w naszej części Europy. W Tatrach możliwe przejściowo słabe opady śniegu. Miejscami rozwiną się mgły, które ograniczą widzialność do 200-300 metrów. Najchłodniej będzie na północnym-wschodzie, gdzie termometry pokażą około 2°C. cieplej na zachodzie do 8°C. Niewykluczone są w północnej połowie kraju ponownie przygruntowe przymrozki, które dały się już we znaki podczas ubiegłej nocy i o poranku. Ujemne wartości na termometrach również w górach i na obszarach podgórskich.

Prognozowana minimalna temperatura powietrza przez model ICON dla Polski. W wielu miejscach wartości przy bezchmurnym niebie i słabym wietrze mogą okazać się niższe.

niska temperatura.

Minimalna temperatura przy gruncie odnotowana na wybranych, oficjalnych stacjach IMGW-PIB ubiegłej nocy i o poranku.

Przygruntowe przymrozki

Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowy.

Pogoda. Wiatr w Polsce

TEMPERAUTRA MINIMALNA W POLSCE

OPADY I CHMURY ORAZ BURZE

Autor wpisu:

Arkadiusz Wójtowicz